Таг: кауција

ТРАМП ЏАБЕ ПОНУДИ КАУЦИЈА ЗА РАПЕРОТ ЕЈСАП РОКИ, ПРИТВОРЕН ВО ШВЕДСКА

ТРАМП ЏАБЕ ПОНУДИ КАУЦИЈА ЗА РАПЕРОТ ЕЈСАП РОКИ, ПРИТВОРЕН ВО ШВЕДСКА

Американскиот претседател Доналд Трамп се слушна со шведскиот премиер Стефан Лувен за притворениот рапер Ејсап Роки и понуди лично да гарантира за нег ...
МЕНАЏЕРОТ НА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА НА ТРАМП ВО ЗАТВОР, ОТИ ВЛИЈАЕЛ НА СВЕДОЦИ

МЕНАЏЕРОТ НА ИЗБОРНАТА КАМПАЊА НА ТРАМП ВО ЗАТВОР, ОТИ ВЛИЈАЕЛ НА СВЕДОЦИ

Поранешниот менаџер на кампањата на Доналд Трамп, Пол Манафорт, е затворен откако судот во Вашингтон ја отповика неговата кауција. Роберт Милер, ко ...
2 / 2 НАПИСИ