Таг: Кавадарци

1 2 3 9 10 / 89 НАПИСИ
ОСУМ ДЕНА ПРИТВОР ЗА КАВАДАРЧАНЕЦ КОЈ ТЕПАЛ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ДОШЛЕ ДА УАПСАТ НЕГОВ РОДНИНА ИЗБЕГАН ОД ЗАТВОР

ОСУМ ДЕНА ПРИТВОР ЗА КАВАДАРЧАНЕЦ КОЈ ТЕПАЛ ПОЛИЦАЈЦИ КОИ ДОШЛЕ ДА УАПСАТ НЕГОВ РОДНИНА ИЗБЕГАН ОД ЗАТВОР

Основниот суд во Кавадарци му определи притвор во траење од осум дена на 18-годишник кој нападнал полицајци оти дошле да уапсат негов роднина кој избе ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОНИШТИ ПРЕСУДАТА СО КОЈА 69 РАБОТНИЧКИ ОД КАВАДАРЦИ ТРЕБАШЕ ДА ПЛАТАТ 20.000 ЕВРА ЗА СУДСКИ ТРОШОЦИ ОТИ ИМ БЕШЕ ОДБИЕНА ТУЖБАТА ЗА НЕИСПЛАТЕНИ ПЛАТИ

АПЕЛАЦИЈА ЈА ПОНИШТИ ПРЕСУДАТА СО КОЈА 69 РАБОТНИЧКИ ОД КАВАДАРЦИ ТРЕБАШЕ ДА ПЛАТАТ 20.000 ЕВРА ЗА СУДСКИ ТРОШОЦИ ОТИ ИМ БЕШЕ ОДБИЕНА ТУЖБАТА ЗА НЕИСПЛАТЕНИ ПЛАТИ

Апелациониот суд Скопје ја поништи првостепената пресуда на Основниот суд во Кавадарци, со која беше одбиена тужбата на 69 работнички од кавадаречката ...
ОТКАКО КАВАДАРЦИ СО ВИДЕОНАДЗОР ГО СПРЕЧИ ВАНДАЛИЗМОТ, И КУМАНОВО ЌЕ СТАВИ КАМЕРИ НА ЈАВНИ ПОВРШИНИ

ОТКАКО КАВАДАРЦИ СО ВИДЕОНАДЗОР ГО СПРЕЧИ ВАНДАЛИЗМОТ, И КУМАНОВО ЌЕ СТАВИ КАМЕРИ НА ЈАВНИ ПОВРШИНИ

Уништувањето на јавното добро е проблем со кој Куманово се соочува со години. На удар најчесто е урбаната опрема во парковите, детските и спортски игр ...
УЧЕНИЦИ ОД КАВАДАРЦИ Ѝ НАБАВИЈА НА БОЛНИЦАТА АПАРАТ ЗА КРВНИ АНАЛИЗИ КАЈ ДЕЦАТА

УЧЕНИЦИ ОД КАВАДАРЦИ Ѝ НАБАВИЈА НА БОЛНИЦАТА АПАРАТ ЗА КРВНИ АНАЛИЗИ КАЈ ДЕЦАТА

Волонтерите на Црвен крст од две кавадаречки училишта набавија апарат за анализа на крвта кај децата и вчера го предадоа на Општата болница во Кавадар ...
КАВАДАРЧАНКА ДОБИ 10 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗАШТО ГО УБИЛА И ЗАПАЛИЛА ПАРТНЕРОТ ПОРАДИ ПОРАДИ СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО

КАВАДАРЧАНКА ДОБИ 10 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗАШТО ГО УБИЛА И ЗАПАЛИЛА ПАРТНЕРОТ ПОРАДИ ПОРАДИ СЕМЕЈНО НАСИЛСТВО

Кавадарчанката М. Б. (51) е неправосилно осудена на 10 години затвор, обвинета за убиството поради семејно насилство над И. М. (71) од Кавадарци, кое ...
ПИРОТЕХНИЧАРИТЕ ОТСТРАНИЈА ЧЕТИРИ НЕЕКСПЛОДИРАНИ ГРАНАТИ ВО КАВАДАРЕЧКО

ПИРОТЕХНИЧАРИТЕ ОТСТРАНИЈА ЧЕТИРИ НЕЕКСПЛОДИРАНИ ГРАНАТИ ВО КАВАДАРЕЧКО

Четири експлозивни направи се најдени вчера на две локации во Општина Кавадарци, во 9,30ч кај село Фариш и во 10,30ч кај Росоман, соопшти Дирекцијата ...
СО 47 ГОДИНИ СТАР КАМИОН „ФАП 13“ СЕ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ, АНГЕЛОВ ВЕЛИ ВОЗИЛОТО Е ИСПРАВНО И ДОБРО ОДРЖУВАНО

СО 47 ГОДИНИ СТАР КАМИОН „ФАП 13“ СЕ ГАСАТ ПОЖАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ, АНГЕЛОВ ВЕЛИ ВОЗИЛОТО Е ИСПРАВНО И ДОБРО ОДРЖУВАНО

Со камион „ФАП 13“ од 1976 година се гасат пожарите во Кавадарци и околината. Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов денеска з ...
ИЗЛОЖЕНИТЕ БОРБЕНИ ВОЗИЛА ОД ВОЕНАТА ВЕЖБА „БРЗ ОДГОВОР 23“ АТРАКЦИЈА ВО КАВАДАРЦИ

ИЗЛОЖЕНИТЕ БОРБЕНИ ВОЗИЛА ОД ВОЕНАТА ВЕЖБА „БРЗ ОДГОВОР 23“ АТРАКЦИЈА ВО КАВАДАРЦИ

Врвулица народ на градскиот плоштад во Кавадарци, дојден да ги види изложените борбени возила кои учествуваат на воената вежба „Брз одговор 23“. Вежба ...
УЧЕНИЦИ ОД КАВАДАРЦИ ПРЕКУ АКЦИЈА НАБАВИЈА ФРИЖИДЕР ЗА СЕМЕЈСТВО СО АУТИСТИЧНО ДЕТЕ

УЧЕНИЦИ ОД КАВАДАРЦИ ПРЕКУ АКЦИЈА НАБАВИЈА ФРИЖИДЕР ЗА СЕМЕЈСТВО СО АУТИСТИЧНО ДЕТЕ

Младите волонтери од Општинската организација на Црвениот крст Кавадарци, кои се ученици во Основното училиште „Гоце Делчев“, на социјално загрозено с ...
ЖИТЕЛИ НА ВЕЛЕС И КАВАДАРЦИ БАРААТ ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИТЕ, АМА НЕ САКААТ ДА ПЛАТАТ  И ПРЕДМЕТИТЕ СТОЈАТ СО ГОДИНИ

ЖИТЕЛИ НА ВЕЛЕС И КАВАДАРЦИ БАРААТ ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИТЕ, АМА НЕ САКААТ ДА ПЛАТАТ  И ПРЕДМЕТИТЕ СТОЈАТ СО ГОДИНИ

Граѓаните бараат да им се легализираат дивоградбите, но дел од нив не ги плаќаат давачките, велат локалните власти во Велес и во во Кавадарци. „Гра ...
1 2 3 9 10 / 89 НАПИСИ