Таг: казни

1 14 15 16 17 18 160 / 172 НАПИСИ
СО МУЗИКА НА БЕТОВЕН РЕЦИКЛИРААТ ЃУБРЕ ВО ТАЈВАН

СО МУЗИКА НА БЕТОВЕН РЕЦИКЛИРААТ ЃУБРЕ ВО ТАЈВАН

Тони Лу излегува секоја вечер во 21,30 часот со кесите за ѓубре, приклучувајќи се на неговите соседи на аголот од улицата, додека ги слушаат познатите ...
ЗАБРАНА ЗА СЛОБОДНА ПРОДАЖБА НА ОТРОВИ И НАЈСТРОГИ КАЗНИ ЗА ТРУЈАЧИТЕ, ПОБАРАА ГРАЃАНИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ НЕХУМАНИОТ ТРЕТМАН НА КУЧИЊАТА

ЗАБРАНА ЗА СЛОБОДНА ПРОДАЖБА НА ОТРОВИ И НАЈСТРОГИ КАЗНИ ЗА ТРУЈАЧИТЕ, ПОБАРАА ГРАЃАНИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ НЕХУМАНИОТ ТРЕТМАН НА КУЧИЊАТА

Стотина граѓани и активисти заедно со нивните миленици денеска од паркот „Жена борец“ во Скопје, го почнаа протестот против нехуманиот третман на кучи ...
13 ГРАЃАНИ УТРОВО КАЗНЕТИ ПО 45 ЕВРА ОТИ СО КОЛА ТРГНАЛЕ НА ВОДНО

13 ГРАЃАНИ УТРОВО КАЗНЕТИ ПО 45 ЕВРА ОТИ СО КОЛА ТРГНАЛЕ НА ВОДНО

Тринаесет граѓани се казнети до 13 часот поради непочитување на забраната за движење на возила до Средно Водно. Сообраќајната полиција денеска ги к ...
ЌЕ ГИ КАЗНАМ ГЛУМЦИТЕ, ПУБЛИКАТА Е НАЈВАЖНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА МНТ

ЌЕ ГИ КАЗНАМ ГЛУМЦИТЕ, ПУБЛИКАТА Е НАЈВАЖНА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА МНТ

Драган Спасов- Дац, в.д директор на Македонскиот народен театар (МНТ) на Фејсбук објави дека и покрај неговата наредба и сугестија да се игра претстав ...
СЕДУМ ДОЖИВОТНИ И 26 ДОЛГОГОДИШНИ КАЗНИ ЗАТВОР ДОБИЈА ОБВИНЕТИТЕ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

СЕДУМ ДОЖИВОТНИ И 26 ДОЛГОГОДИШНИ КАЗНИ ЗАТВОР ДОБИЈА ОБВИНЕТИТЕ ЗА „ДИВО НАСЕЉЕ“

Судот на обвинетите за настаните на 9 и 10 мај, 2015 во кумановската населба Диво насеље во кои загинаа осуммина припадници на безбедносните сили, одр ...
МОТОРИ И НАТАМУ ДИВЕАТ НИЗ БУЛЕВАРИТЕ, МВР ВЕЛИ ДЕКА КАЗНИЛЕ 330 МОТОРЏИИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ

МОТОРИ И НАТАМУ ДИВЕАТ НИЗ БУЛЕВАРИТЕ, МВР ВЕЛИ ДЕКА КАЗНИЛЕ 330 МОТОРЏИИ ЗА ТРИ МЕСЕЦИ

Не престануваат трките и брзото возење на моторџиите низ скопските улици. Булеварите Партизански одреди, Илинденска, Првомајска, Јане Сандански и пона ...
КЕНИЈА ЌЕ КАЗНУВА СО 4 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА УПОТРЕБА НА ПЛАСТИЧНИ ЌЕСИ

КЕНИЈА ЌЕ КАЗНУВА СО 4 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА УПОТРЕБА НА ПЛАСТИЧНИ ЌЕСИ

Кенија изгласа до сега најтежок закон против користење пластични ќеси во обид да го намали загадувањето на земјата. Секој кој произведува, продава или ...
МАКЕДОНИЈА ПАТ БАРА ПОМОШ ОД ПОЛИЦИЈАТА, ПОЧНА ДА ГО ЧИСТИ ЃУБРЕТО ОД СТРАЖА

МАКЕДОНИЈА ПАТ БАРА ПОМОШ ОД ПОЛИЦИЈАТА, ПОЧНА ДА ГО ЧИСТИ ЃУБРЕТО ОД СТРАЖА

Екипи на ЈП„Македонија пат“ во моментов го расчистуваат ѓубрето на патот кон Охрид во делот кај превојот Стража, кое е расфрлано долж патот, како и на ...
МАКЕДОНИЈА ПАТ КОНЕЧНО ДОБИ НАЛОГ ДА ГО ИСЧИСТИ ЃУБРЕТО НА ПАТОТ КОН ОХРИД

МАКЕДОНИЈА ПАТ КОНЕЧНО ДОБИ НАЛОГ ДА ГО ИСЧИСТИ ЃУБРЕТО НА ПАТОТ КОН ОХРИД

Ѓубре што се распаѓа и што смрди на мочки е расфрлано долж патот за Охрид кај планинскиот превој Стража. Комунален смет, пластични ќеси и шишиња има р ...
КОЛИ И ТРАКТОРИ ВОЗАТ ПО НОВАТА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО ПРЕСПА, КАЗНИ НЕМА

КОЛИ И ТРАКТОРИ ВОЗАТ ПО НОВАТА ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО ПРЕСПА, КАЗНИ НЕМА

Автомобили и трактори минуваат низ новата патека која Општина Ресен ја најави како пешачко-велосипедска, изградена крај Преспанското Езеро тргнувајќи ...
1 14 15 16 17 18 160 / 172 НАПИСИ