Таг: киднапира

РУСИЈА ГО КИДНАПИРАШЕ ШЕФОТ НА НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ, ОБВИНИ УКРАИНА

РУСИЈА ГО КИДНАПИРАШЕ ШЕФОТ НА НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ, ОБВИНИ УКРАИНА

Украинскиот снабдувач на нуклеарна енергија Енергоатом ја обвини Русија дека го „киднапирала“ шефот на најголемата европска нуклеарна централа во Запо ...
БАНДА КИДНАПИРА 17 АМЕРИКАНСКИ МИСИОНЕРИ ВО ХАИТИ

БАНДА КИДНАПИРА 17 АМЕРИКАНСКИ МИСИОНЕРИ ВО ХАИТИ

Група од 17 американски мисионери, меѓу кои и деца, вчера се киднапирани од банда на Хаити, се вели во гласовна порака испратена до разни верски мисии ...
2 / 2 НАПИСИ