Таг: Кире Лазаров

1 2 10 / 12 НАПИСИ
РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација со пораз од Словенија го почна настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка, кое претставува и почеток на ...
„СЕКОГАШ НА ПОБЕДА“ Е ЗБИРКА НА ЛЕКЦИИ КАКО СЕ ДОАЃА ДО УСПЕХ – КИРЕ ЛАЗАРОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ АВТОБИОГРАФИЈАТА

„СЕКОГАШ НА ПОБЕДА“ Е ЗБИРКА НА ЛЕКЦИИ КАКО СЕ ДОАЃА ДО УСПЕХ – КИРЕ ЛАЗАРОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ АВТОБИОГРАФИЈАТА

Подготвувајќи се за крај на својата величествена играчка кариера, што треба да се случи следното лето, Кире Лазаров се одважи да ги преточи сите свои ...
РАКОМЕТАРИТЕ ГО ПОБЕДИЈА СВЕТСКИОТ ПРВАК ДАНСКА НА СЕЛЕКТОРСКОТО ДЕБИ НА КИРЕ ЛАЗАРОВ

РАКОМЕТАРИТЕ ГО ПОБЕДИЈА СВЕТСКИОТ ПРВАК ДАНСКА НА СЕЛЕКТОРСКОТО ДЕБИ НА КИРЕ ЛАЗАРОВ

Кире Лазаров имаше деби од сништа како селектор на машката ракометна репрезентација откако во продолжението на квалификациите за Европското првенство ...
КИРЕ ЛАЗАРОВ НОВ СЕЛЕКТОР НА РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

КИРЕ ЛАЗАРОВ НОВ СЕЛЕКТОР НА РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња Кире Лазаров е нов селектор на сениорската ракометна репрезентација, потврдија од Ракометната федераци ...
ПОРАДИ КОВИД-19, ОТКАЖАН РАКОМЕТНИОТ КАМП „КИРИЛ ЛАЗАРОВ 7” ВО ОХРИД

ПОРАДИ КОВИД-19, ОТКАЖАН РАКОМЕТНИОТ КАМП „КИРИЛ ЛАЗАРОВ 7” ВО ОХРИД

Поради КОВИД-19, Кире Лазаров го откажа шестото издание на својот интернационален ракометен камп во Охрид, што требаше да се одржи од 19 јуни до 1 јул ...
ХРВАТСКИТЕ РАКОМЕТАРИ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ПРВО ЕВРОПСКО ЗЛАТО, САГОСЕН ГО ИЗРАМНИ РЕКОРДОТ НА ЛАЗАРОВ

ХРВАТСКИТЕ РАКОМЕТАРИ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ПРВО ЕВРОПСКО ЗЛАТО, САГОСЕН ГО ИЗРАМНИ РЕКОРДОТ НА ЛАЗАРОВ

Хрватските ракометари, предводени од Лино Червар, ќе се борат за своето прво европско злато откако во луд полуфинален натпревар на ЕП во Австрија, Нор ...
РАКОМЕТАРИТЕ СО СИГУРНА ПОБЕДА НАД ЈАПОНИЈА ГО ПОЧНАА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ГЕРМАНИЈА

РАКОМЕТАРИТЕ СО СИГУРНА ПОБЕДА НАД ЈАПОНИЈА ГО ПОЧНАА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ГЕРМАНИЈА

Машката ракометна репрезентација имаше победнички и сигурен старт на своето шесто светско првенство, чии домаќини се Германија и Данска. Во Минхен, ...
КИРЕ ЛАЗАРОВ ИМ ГИ ИСПОЛНИ НОВОГОДИШНИТЕ ЖЕЛБИ НА ДЕЦАТА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

КИРЕ ЛАЗАРОВ ИМ ГИ ИСПОЛНИ НОВОГОДИШНИТЕ ЖЕЛБИ НА ДЕЦАТА НА ДЕТСКА КЛИНИКА

Капитенот на ракометната репрезентација Кире Лазаров ги посети децата на одделот за онкологија на Детската клиника во Скопје и им даде подароци кои бе ...
МОНПЕЛЈЕ МУ ЈА ОДЗЕДЕ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР, УТРЕ СО ПСЖ ЗА ТРЕТО МЕСТО

МОНПЕЛЈЕ МУ ЈА ОДЗЕДЕ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР, УТРЕ СО ПСЖ ЗА ТРЕТО МЕСТО

Новиот освојувач на ракометната Лига на шампиони, сепак, ќе го даде Франција. Вардар нема да ја брани титулата во утрешното финале на завршниот тур ...
МАКЕДОНИЈА БЕЗ КИРЕ ДО КРАЈОТ НА ПРВЕНСТВОТО, ОБЈАВИ ЕХФ

МАКЕДОНИЈА БЕЗ КИРЕ ДО КРАЈОТ НА ПРВЕНСТВОТО, ОБЈАВИ ЕХФ

Македонската ракометна репрезентација останува без капитенот Кире Лазаров до крајот на Европското првенство во Хрватска, објави Европската ракометна ф ...
1 2 10 / 12 НАПИСИ