Таг: Клинички центар

1 6 7 8 9 80 / 81 НАПИСИ
НОВОРОДЕНЧИЊАТА ЌЕ СЕ ЗАВЕДУВААТ ВО МАТИЧНО ИСТИОТ ДЕН ПО РАЃАЊЕТО, НАЈАВИ ТАРАВАРИ

НОВОРОДЕНЧИЊАТА ЌЕ СЕ ЗАВЕДУВААТ ВО МАТИЧНО ИСТИОТ ДЕН ПО РАЃАЊЕТО, НАЈАВИ ТАРАВАРИ

Новороденчињата ќе бидат заведени во матичната книга на родени уште истиот ден по раѓањето и веднаш ќе добијат извод, како и календар на вакцини со пр ...
НЕЗАДОВОЛИТЕЛНА ХИГИЕНА ЗАТЕКНАЛЕ ИНСПЕKТОРИТЕ НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ПРИ ВОНРЕДНИОТ НАДЗОР ПО НАЛОГ НА ТАРАВАРИ

НЕЗАДОВОЛИТЕЛНА ХИГИЕНА ЗАТЕКНАЛЕ ИНСПЕKТОРИТЕ НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ПРИ ВОНРЕДНИОТ НАДЗОР ПО НАЛОГ НА ТАРАВАРИ

Незадоволителна санитарно-хигиенска состојба вчеравечер констатирале инспекторите од Државниот санитарен и здравствен инспекторат на клиниките за Гине ...
СМЕНЕТИ КЕДЕВ ОД КАРДИОЛОГИЈА И ШИКОЛЕ ОД НЕФРОЛОГИЈА, НОВИ ДИРЕКТОРИ НА 4 КЛИНИКИ

СМЕНЕТИ КЕДЕВ ОД КАРДИОЛОГИЈА И ШИКОЛЕ ОД НЕФРОЛОГИЈА, НОВИ ДИРЕКТОРИ НА 4 КЛИНИКИ

Нови директори од денес имаат четири универзитетски клиники, односно Кардиологија, Нефрологија, Токсикологија и Клиниката за очни болести. Министерств ...
НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ДА БИДЕ НАДВОР ОД ГРАДСКОТО ПОДРАЧЈЕ, СТАВ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ДА БИДЕ НАДВОР ОД ГРАДСКОТО ПОДРАЧЈЕ, СТАВ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство смета дека новиот клинички центар во Скопје треба да биде надвор од градското подрачје, но да биде лесно достапен како за ...
ПОЧИНА И СОПРУГАТА НА СКОПЈАНЕЦОТ ШТО СИ ГО ЗАСТРЕЛА СЕМЕЈСТВОТО И СЕ САМОУБИ

ПОЧИНА И СОПРУГАТА НА СКОПЈАНЕЦОТ ШТО СИ ГО ЗАСТРЕЛА СЕМЕЈСТВОТО И СЕ САМОУБИ

Утрово почина и сопругата на 84-годишниот скопјанец кој вчера си го застрела семејството во Бутел 1, при што го уби внукот, ги рани сопругата и ќеркат ...
АЛИ ЕКСПРЕС

АЛИ ЕКСПРЕС

1Заев го фати клетвата на Бранко. Се сеќавате кога кон средината на 1990-те нè плашеше со зборовите „Сакате да бидеме како Бугарија?“. Е па еве. Бугар ...
КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НЕ ПЛАЌАЛ ВОДА ТРИ ГОДИНИ, А НЕ ДЕСЕТ, ПОЈАСНИ „ВОДОВОД“

КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НЕ ПЛАЌАЛ ВОДА ТРИ ГОДИНИ, А НЕ ДЕСЕТ, ПОЈАСНИ „ВОДОВОД“

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје  нема платено вода за околу три години, појасни  ЈП„Водовод и канализација“ откако министерот за здравство ...
ЛЕКАРКА НАЈДЕНА МРТВА СО УБОДНА РАНА  НА ВРАТОТ ВО БЛИЗИНА НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

ЛЕКАРКА НАЈДЕНА МРТВА СО УБОДНА РАНА  НА ВРАТОТ ВО БЛИЗИНА НА КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР

Синоќа околу 21 часот, граѓанин пријавил во полиција дека во близина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје нашол жена со повреди од нож во пре ...
ЖЕНИТЕ ОД ТЕТОВСКИТЕ СЕЛА ДОБИЈА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПРЕВЕНТИВЕН ПРЕГЛЕД НА ДОЈКА

ЖЕНИТЕ ОД ТЕТОВСКИТЕ СЕЛА ДОБИЈА БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ЗА ПРЕВЕНТИВЕН ПРЕГЛЕД НА ДОЈКА

Жените од руралните средини од тетовскиот регион кои ќе сакаат да извршат скрининг на дојка отсега ќе можат да користат бесплатен превоз од нивното се ...
МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА

МУЗИЧАРОТ ЗОРАН МАЏИРОВ ТЕШКО ПОВРЕДЕН ВО СООБРАЌАЈКА

Во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на патот Штип-Радовиш тешко е повреден музичарот Зоран Маџиров, дознаваме неофицијално. 48-годишниот ...
1 6 7 8 9 80 / 81 НАПИСИ