Таг: Клинички центар

1 4 5 6 7 60 / 64 НАПИСИ
БАЈРАКТАРОВ МЕСТО НОВОТНИ НА ПСИХИЈАТРИЈА, СМЕНЕТИ 17 ДИРЕКТОРИ НА ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ

БАЈРАКТАРОВ МЕСТО НОВОТНИ НА ПСИХИЈАТРИЈА, СМЕНЕТИ 17 ДИРЕКТОРИ НА ЗДРАВСТВЕНИ УСТАНОВИ

Нови директори денес добија 17 здравствени установи во земјава. Министерството за здравство информира дека сменети се директорите на пет клиники во Ск ...
НЕ БРЗАМЕ СО СМЕНИ НА ДИРЕКТОРИТЕ, ТРЕБА ДА НАЈДЕМЕ ДОБРИ РЕШЕНИЈА, КАЖА ТАРАВАРИ

НЕ БРЗАМЕ СО СМЕНИ НА ДИРЕКТОРИТЕ, ТРЕБА ДА НАЈДЕМЕ ДОБРИ РЕШЕНИЈА, КАЖА ТАРАВАРИ

Министерот за здравство Арбен Таравари кажа дека не брзаат со смена на директорите, откако на Клинички центар нов раководител доби само Ортопедија во ...
БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ТОДОРОВ ЌЕ ГО РЕВИДИРА ПРОЕКТОТ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ТИМОТ НА ТАРАВАРИ

БЛИЗОК СОРАБОТНИК НА ТОДОРОВ ЌЕ ГО РЕВИДИРА ПРОЕКТОТ ЗА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО ТИМОТ НА ТАРАВАРИ

Советникот на ексминистерот за здравство Никола Тодоров, Јован Грпоски, е во тимот што го ревидира проектот и договорот од 72 милиони евра за изградба ...
НОВОРОДЕНЧИЊАТА ЌЕ СЕ ЗАВЕДУВААТ ВО МАТИЧНО ИСТИОТ ДЕН ПО РАЃАЊЕТО, НАЈАВИ ТАРАВАРИ

НОВОРОДЕНЧИЊАТА ЌЕ СЕ ЗАВЕДУВААТ ВО МАТИЧНО ИСТИОТ ДЕН ПО РАЃАЊЕТО, НАЈАВИ ТАРАВАРИ

Новороденчињата ќе бидат заведени во матичната книга на родени уште истиот ден по раѓањето и веднаш ќе добијат извод, како и календар на вакцини со пр ...
НЕЗАДОВОЛИТЕЛНА ХИГИЕНА ЗАТЕКНАЛЕ ИНСПЕKТОРИТЕ НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ПРИ ВОНРЕДНИОТ НАДЗОР ПО НАЛОГ НА ТАРАВАРИ

НЕЗАДОВОЛИТЕЛНА ХИГИЕНА ЗАТЕКНАЛЕ ИНСПЕKТОРИТЕ НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ПРИ ВОНРЕДНИОТ НАДЗОР ПО НАЛОГ НА ТАРАВАРИ

Незадоволителна санитарно-хигиенска состојба вчеравечер констатирале инспекторите од Државниот санитарен и здравствен инспекторат на клиниките за Гине ...
СМЕНЕТИ КЕДЕВ ОД КАРДИОЛОГИЈА И ШИКОЛЕ ОД НЕФРОЛОГИЈА, НОВИ ДИРЕКТОРИ НА 4 КЛИНИКИ

СМЕНЕТИ КЕДЕВ ОД КАРДИОЛОГИЈА И ШИКОЛЕ ОД НЕФРОЛОГИЈА, НОВИ ДИРЕКТОРИ НА 4 КЛИНИКИ

Нови директори од денес имаат четири универзитетски клиники, односно Кардиологија, Нефрологија, Токсикологија и Клиниката за очни болести. Министерств ...
НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ДА БИДЕ НАДВОР ОД ГРАДСКОТО ПОДРАЧЈЕ, СТАВ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ДА БИДЕ НАДВОР ОД ГРАДСКОТО ПОДРАЧЈЕ, СТАВ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство смета дека новиот клинички центар во Скопје треба да биде надвор од градското подрачје, но да биде лесно достапен како за ...
ПОЧИНА И СОПРУГАТА НА СКОПЈАНЕЦОТ ШТО СИ ГО ЗАСТРЕЛА СЕМЕЈСТВОТО И СЕ САМОУБИ

ПОЧИНА И СОПРУГАТА НА СКОПЈАНЕЦОТ ШТО СИ ГО ЗАСТРЕЛА СЕМЕЈСТВОТО И СЕ САМОУБИ

Утрово почина и сопругата на 84-годишниот скопјанец кој вчера си го застрела семејството во Бутел 1, при што го уби внукот, ги рани сопругата и ќеркат ...
АЛИ ЕКСПРЕС

АЛИ ЕКСПРЕС

1Заев го фати клетвата на Бранко. Се сеќавате кога кон средината на 1990-те нè плашеше со зборовите „Сакате да бидеме како Бугарија?“. Е па еве. Бугар ...
КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НЕ ПЛАЌАЛ ВОДА ТРИ ГОДИНИ, А НЕ ДЕСЕТ, ПОЈАСНИ „ВОДОВОД“

КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР НЕ ПЛАЌАЛ ВОДА ТРИ ГОДИНИ, А НЕ ДЕСЕТ, ПОЈАСНИ „ВОДОВОД“

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје  нема платено вода за околу три години, појасни  ЈП„Водовод и канализација“ откако министерот за здравство ...
1 4 5 6 7 60 / 64 НАПИСИ