Таг: Клиника за гинекологија

1 2 10 / 13 НАПИСИ
УКРАДЕНА ИЗЈАВАТА ОД ДОСИЕТО НА РОДИЛКАТА КОЈА ВО ДВЕ РОДИЛИШТА КРИЕШЕ ДЕКА ИМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

УКРАДЕНА ИЗЈАВАТА ОД ДОСИЕТО НА РОДИЛКАТА КОЈА ВО ДВЕ РОДИЛИШТА КРИЕШЕ ДЕКА ИМАЛА КОНТАКТ СО ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Полиција ќе истражува кој од Клиниката за гинекологија ја украл изјавата од досието на родилката што лажела дека немала контакт со позитивен на КОВИД- ...
БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

БРЕМЕНА ЛЕКАРКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 ГИ КРИЕЛА КОНТАКТИТЕ И СТАВИ ВО ИЗОЛАЦИЈА ДВЕ РОДИЛИШТА

Докторка чиј свекор бил позитивен на КОВИД-19, дошла да се пораѓа на Клиниката за гинекологија во Скопје без да каже дека имала контакти со заразено л ...
БЕЉА БЕШЕ РАЗРЕШЕН ОД ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ЗАТОА ШТО ТРОПА ГЛУПОСТИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

БЕЉА БЕШЕ РАЗРЕШЕН ОД ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ЗАТОА ШТО ТРОПА ГЛУПОСТИ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Експресното разрешување на економскиот директор на Клиниката за гинекологија и акушерство Ваљон Беља, што се случи пред два дена, според премиерот Зор ...
ВАЛОН БЕЉА ОД ДУИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА ОСТАВИЛ КУРШУМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАИР, СТАНА ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА

ВАЛОН БЕЉА ОД ДУИ, ОСОМНИЧЕН ДЕКА ОСТАВИЛ КУРШУМ КАЈ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЧАИР, СТАНА ЕКОНОМСКИ ДИРЕКТОР НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА

Валон Беља од ДУИ е именуван за организациски директор на Клиниката за гинекологија и акушерство. Од Министерството за здравство потврдија дека Беља ...
ПОЧИНАТИТЕ 35 БЕБИЊА НА ГИНЕКОЛОГИЈА СЕ ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНИ, СО ИНФЕКЦИИ И ВРОДЕНИ АНОМАЛИИ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ПОЧИНАТИТЕ 35 БЕБИЊА НА ГИНЕКОЛОГИЈА СЕ ПРЕДВРЕМЕ РОДЕНИ, СО ИНФЕКЦИИ И ВРОДЕНИ АНОМАЛИИ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерство за здравство соопшти дека во првите три месеци од годината на Клиниката за гинекологија починале 35 бебиња. Во информацијата од Министерс ...
СМЕТКАТА НА ГИНЕКОЛОГИЈА БЛОКИРАНА ПО ИЗВРШНИ СУДСКИ РЕШЕНИЈА ОД 660.000 ЕВРА ЗА ОСЛЕПЕНИ БЕБИЊА

СМЕТКАТА НА ГИНЕКОЛОГИЈА БЛОКИРАНА ПО ИЗВРШНИ СУДСКИ РЕШЕНИЈА ОД 660.000 ЕВРА ЗА ОСЛЕПЕНИ БЕБИЊА

По втор пат годинава блокирана сметката на Клиниката за гинекологија и акушерство, поради исплата на извршни судски решенија. Викторија Јовановска, ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ДАЛИ СЕ БАРА МИТО ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ ДЕЦА, ПОТВРДИ ЦАРОВСКА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИСТРАЖУВА ДАЛИ СЕ БАРА МИТО ЗА ПОСВОЈУВАЊЕ ДЕЦА, ПОТВРДИ ЦАРОВСКА

Основното јавно обвинителство повело истрага по допрен глас дали службеници од Министерството за труд и социјална политика барале пари во процесот на ...
РАСТЕ СТЕРИЛИТЕТОТ КАЈ МАЖИТЕ, СЕГА СЕ ИЗРАМНЕТИ СО ЖЕНИТЕ

РАСТЕ СТЕРИЛИТЕТОТ КАЈ МАЖИТЕ, СЕГА СЕ ИЗРАМНЕТИ СО ЖЕНИТЕ

Црвената соба за донирање сперма на Клиниката за гинекологија и акушерство, која беше отворена во септември 2008 година, кога тогашниот министер за зд ...
ЌЕ ОБЕЗБЕДИМЕ ПРОСТОРИЈА ЗА ОДМОР НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИТЕ ОТИ БЕЗ НИВ НЕ МОЖЕМЕ ДА РАБОТИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ГИНЕКОЛОГИЈА

ЌЕ ОБЕЗБЕДИМЕ ПРОСТОРИЈА ЗА ОДМОР НА СПЕЦИЈАЛИЗАНТИТЕ ОТИ БЕЗ НИВ НЕ МОЖЕМЕ ДА РАБОТИМЕ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ГИНЕКОЛОГИЈА

Клиниката за гинекологија и акушерство ќе обезбеди просторија за специјализантите што работат во оваа јавна здравствена установа, за да можат по долги ...
КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ДЕЛИ БОНУСИ, А ВРАЌА ДОЛГОВИ СО ПАРИ ОД РЕБАЛАНСОТ

КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА ДЕЛИ БОНУСИ, А ВРАЌА ДОЛГОВИ СО ПАРИ ОД РЕБАЛАНСОТ

Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје линеарно поделила бонуси на сите вработени, а доби екстра 20 милиони денари преку Фондот за здравство ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ