Таг: Клиника за пулмологија

ИЗГРАДЕНА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ПУЛМОЛОГИЈА, ПАЦИЕНТИ ЌЕ ПРИМА ОД СРЕДИНА НА АВГУСТ

ИЗГРАДЕНА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ПУЛМОЛОГИЈА, ПАЦИЕНТИ ЌЕ ПРИМА ОД СРЕДИНА НА АВГУСТ

Поставен е новиот монтажен објект - амбулантско-поликлинички оддел на Клиниката за пулмологија и алергологија, лоциран на просторот меѓу Институтот за ...
СЕ МОНТИРА НОВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА НА КЛИНИКАТА ЗА ПУЛМОЛОГИЈА

СЕ МОНТИРА НОВА МОНТАЖНА БОЛНИЦА НА КЛИНИКАТА ЗА ПУЛМОЛОГИЈА

Ќе се гради нов нов монтажен објект на Клиниката за пулмологија и алергологија, кој ќе биде поставен на просторот меѓу Институтот за патофизиологија и ...
НЕ ЗАДОЦНИВМЕ СО АПСЕЊЕТО НА ФЕЈЗИ АЗИРИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ЗА ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“

НЕ ЗАДОЦНИВМЕ СО АПСЕЊЕТО НА ФЕЈЗИ АЗИРИ, КАЖА МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ЗА ОБВИНЕТИОТ ВО „МОНСТРУМ“

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кажа дека полицијата не задоцнила со апсењето на Фејзи Азири, еден од обвинетите во случајот „Монструм ...
ПОЧИНА ПАЦИЕНТ СО РЕТКА БОЛЕСТ, САМ СИ ОБЕЗБЕДИЛ ЛЕК ОТИ МИНИСТЕРСТВОТО НЕ ГО НАБАВУВА, АМА НЕ ДОЧЕКА ДА ГО ПРИМИ

ПОЧИНА ПАЦИЕНТ СО РЕТКА БОЛЕСТ, САМ СИ ОБЕЗБЕДИЛ ЛЕК ОТИ МИНИСТЕРСТВОТО НЕ ГО НАБАВУВА, АМА НЕ ДОЧЕКА ДА ГО ПРИМИ

Пациент со ретката болест идиопатска белодробна фиброза викендов почина на Клиниката за пулмологија во Скопје. Министерството за здравство преку прогр ...
ДОКИЌ СЕ ВРАТИ ЗА ДИРЕКТОР НА ПУЛМОЛОГИЈА

ДОКИЌ СЕ ВРАТИ ЗА ДИРЕКТОР НА ПУЛМОЛОГИЈА

Уште четири клиники денес добија нови директори, една општа болница и еден здравствен дом. Дејан Докиќ се враќа на позицијата директор на Клиниката за ...
5 / 5 НАПИСИ