Таг: коли

1 2 3 12 10 / 115 НАПИСИ
ГРАЃАНИТЕ ОДАТ ПО КОЛОВОЗ И ВО МРАК ОТИ ТРОТОАРОТ И ЕДНА ЛЕНТА НА УЛИЦАТА СТИВ НАУМОВ Е БЛОКИРАНА ЗА ИЗГРАДБА НА ЗГРАДИТЕ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“

ГРАЃАНИТЕ ОДАТ ПО КОЛОВОЗ И ВО МРАК ОТИ ТРОТОАРОТ И ЕДНА ЛЕНТА НА УЛИЦАТА СТИВ НАУМОВ Е БЛОКИРАНА ЗА ИЗГРАДБА НА ЗГРАДИТЕ КАЈ „ХОЛИДЕЈ ИН“

Тротоарот и една лента од улицата Стив Наумов во строгиот центар на Скопје се заградени и блокирани со градежна механизација заради изградба на згради ...
ЦРКВАТА НА ДИВО НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕ НА ПЛОШТАДОТ БОГОРОДИЦА, НЕМАЛЕ ПАРИ ДА ГИ ПЛАТАТ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА

ЦРКВАТА НА ДИВО НАПЛАЌА ПАРКИРАЊЕ НА ПЛОШТАДОТ БОГОРОДИЦА, НЕМАЛЕ ПАРИ ДА ГИ ПЛАТАТ СМЕТКИТЕ ЗА СТРУЈА

На Плоштадот Пресвета Богородица со години на диво се наплаќа паркирање и никој не реагира. Плочникот и пешачката зона се блокирано со коли, а лице од ...
ОД ТАЈВАН ДОАЃА НАЈГОЛЕМАТА ГРИНФИЛД ИНВЕСТИЦИЈА ДОСЕГА, ВО МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ПРАВАТ ДЕЛОВИ ЗА „ТЕСЛА“ И „ЕПЛ“

ОД ТАЈВАН ДОАЃА НАЈГОЛЕМАТА ГРИНФИЛД ИНВЕСТИЦИЈА ДОСЕГА, ВО МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ПРАВАТ ДЕЛОВИ ЗА „ТЕСЛА“ И „ЕПЛ“

Јован Деспотовски, директор на Дирекцијата за Технолошки индустриски развојни зони (ТИРЗ), денеска во Тајван потпиша договор со менаџментот на конзорц ...
ВО ТЕТОВО ОБЕЗБЕДЕНИ 15 ПАРКИНГ МЕСТА НАМЕНЕТИ ЗА АВТОМОБИЛИ НА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

ВО ТЕТОВО ОБЕЗБЕДЕНИ 15 ПАРКИНГ МЕСТА НАМЕНЕТИ ЗА АВТОМОБИЛИ НА ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ

Јавното претпријатие „Градски паркинг“ Тетово на неколку клучни локации во градот постави вертикална сигнализација за паркинг места на кои бесплатно ќ ...
ОПШТИНИТЕ БАРААТ КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА, ЗАКОНОТ ШТО ГО ПОДГОТВИ ШИЛЕГОВ СТОИ ВО НЕЧИЈА ФИОКА ВО ВЛАДАТА

ОПШТИНИТЕ БАРААТ КОМУНАЛНА ПОЛИЦИЈА, ЗАКОНОТ ШТО ГО ПОДГОТВИ ШИЛЕГОВ СТОИ ВО НЕЧИЈА ФИОКА ВО ВЛАДАТА

Итно да се донесе Закон за комунална полиција, бара Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС). Претседателот на ЗЕЛС и градоначалник на К ...
ПЛОЧНИКОТ ПРЕД УСТАВЕН СУД ПРЕТВОРЕН ВО ПАРКИНГ

ПЛОЧНИКОТ ПРЕД УСТАВЕН СУД ПРЕТВОРЕН ВО ПАРКИНГ

Плочникот пред зградата на Уставен суд во центарот на Скопје секој ден е претворен во паркинг. Коли и комбиња слободно си влегуваат на плоштадот Филип ...
ПЕШАЧКАТА ЗОНА ОД ТРИУМФАЛНАТА ПОРТА ДО ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ЗАТРУПАНА СО КОЛИ И КАМИОНИ – ФОТОГАЛЕРИЈА

ПЕШАЧКАТА ЗОНА ОД ТРИУМФАЛНАТА ПОРТА ДО ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ЗАТРУПАНА СО КОЛИ И КАМИОНИ – ФОТОГАЛЕРИЈА

Пешачката зона од Триумфалната порта до Плоштад Македонија во строгиот центар на Скопје е затрупана со коли, таксисти, комбиња и камиони. Возила слобо ...
КОЛИ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ПОДВОЗНИКОТ ПОД „СКЕНДЕРБЕГ“ И КАЈ ХОТЕЛ „КОНТИНЕНТАЛ“ ОТКАКО НЕВРЕМЕТО ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ НИЗ СКОПЈЕ

КОЛИ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ПОДВОЗНИКОТ ПОД „СКЕНДЕРБЕГ“ И КАЈ ХОТЕЛ „КОНТИНЕНТАЛ“ ОТКАКО НЕВРЕМЕТО ГИ ПОПЛАВИ УЛИЦИТЕ НИЗ СКОПЈЕ

Поплавени улици, подруми, гаражи, паднати кровови од згради, паднати билборди, искршени дрвја паднати врз автомобили е сликата по невремето кое поплад ...
ЗА ДА СЕ ЗАШТЕДАТ ПАРИ, ЈСП ЌЕ ГИ ПОПРАВА КОЛИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ И ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

ЗА ДА СЕ ЗАШТЕДАТ ПАРИ, ЈСП ЌЕ ГИ ПОПРАВА КОЛИТЕ НА ГРАД СКОПЈЕ И ВОЗИЛАТА НА ПОЖАРНА

Во сервисот за автобуси на ЈСП „Скопје“ ќе се поправаат службените коли на Град Скопје и возилата за гасење пожар на Бригадата за противпожарна заштит ...
НЕМА СООБРАЌАЈНИ ДОЗВОЛИ, МВР ТВРДИ ДЕКА ПРОВЕРИЛЕ И ДЕКА ИМА

НЕМА СООБРАЌАЈНИ ДОЗВОЛИ, МВР ТВРДИ ДЕКА ПРОВЕРИЛЕ И ДЕКА ИМА

Нема обрасци за сообраќајни дозволи на станиците за технички преглед на возилата. Изминативе неколку дена, граѓани се јавија во нашата редакција да пр ...
1 2 3 12 10 / 115 НАПИСИ