Таг: Колорадо

КОЛОРАДО ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ ПОЖАРИТЕ КОИ УНИШТИЈА СТОТИЦИ ДОМОВИ

КОЛОРАДО ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ ПОЖАРИТЕ КОИ УНИШТИЈА СТОТИЦИ ДОМОВИ

Гувернерот на Колорадо, Џеред Полис, прогласи вонредна состојба, додека десетици илјади луѓе се евакуираат, а стотици домови се уништени во големите п ...
ПЛАНИНАР СЕ ИЗГУБИЛ ВО КОЛОРАДО, ПА 24 ЧАСА ГИ ИГНОРИРАЛ ПОВИЦИТЕ ОД СПАСУВАЧИТЕ ОТИ БРОЈОТ НЕ МУ БИЛ ПОЗНАТ

ПЛАНИНАР СЕ ИЗГУБИЛ ВО КОЛОРАДО, ПА 24 ЧАСА ГИ ИГНОРИРАЛ ПОВИЦИТЕ ОД СПАСУВАЧИТЕ ОТИ БРОЈОТ НЕ МУ БИЛ ПОЗНАТ

Маж кој бил изгубен 24 часа додека планинарел на највисоката планина во Колорадо ги игнорирал постојаните телефонски повици од спасувачките екипи зашт ...
ДЕСЕТ УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО КОЛОРАДО

ДЕСЕТ УБИЕНИ ВО ПУКАЊЕТО ВО СУПЕРМАРКЕТ ВО КОЛОРАДО

Десет луѓе се убиени, вклучувајќи полицаец, во неколкучасовната опсада на супермаркет во американската сојузна држава Колорадо. Нападот во Боулдер, ко ...
3 / 3 НАПИСИ