Таг: Комисија за мандатно-имунитетни прашања

ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ОДЛУЧИ ЗА ОДЗЕМАЊЕТО НА МАНДАТОТ НА ИЗБЕГАНИОТ ПРАТЕНИК ГРУЕВСКИ

ИЗВРШНИОТ КОМИТЕТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ОДЛУЧИ ЗА ОДЗЕМАЊЕТО НА МАНДАТОТ НА ИЗБЕГАНИОТ ПРАТЕНИК ГРУЕВСКИ

Собраниската Комисија за мандатно-имунитетни прашања утре ќе ја почне расправата за одземањето на пратеничкиот мандат на избеганиот Никола Груевски. К ...
ЗА ЗАЕВ ОСТАВКАТА НА БОГОЕВСКИ Е ХРАБРА, А ГРУЕВСКИ Е БЕГАЛЕЦ И ОЧЕКУВА СОБРАНИЕТО ДА МУ ГО ОДЗЕМЕ МАНДАТОТ

ЗА ЗАЕВ ОСТАВКАТА НА БОГОЕВСКИ Е ХРАБРА, А ГРУЕВСКИ Е БЕГАЛЕЦ И ОЧЕКУВА СОБРАНИЕТО ДА МУ ГО ОДЗЕМЕ МАНДАТОТ

Одлуката на пратеникот Павле Богоевски да даде оставка од пратеничката функција според премиерот Зоран Заев е храбра и  значи понесување одговорност, ...
КАКО ЌЕ ГО ПРАЌАМЕ ТРАЈКО ВО ШУТКА, ИМА НОВИ ПОВИЦИ ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ДЕКА ЧЕКААТ ПОЛИТИЧАРИ ТАМУ, ЗАГРИЖЕНА Е ЛАСОВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ

КАКО ЌЕ ГО ПРАЌАМЕ ТРАЈКО ВО ШУТКА, ИМА НОВИ ПОВИЦИ ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ДЕКА ЧЕКААТ ПОЛИТИЧАРИ ТАМУ, ЗАГРИЖЕНА Е ЛАСОВСКА ОД ВМРО-ДПМНЕ

На вториот ден од седницата на собраниската комисија за симнување на пратеничкиот имунитет на осомничениот Трајко Вељаноски, колешката од ВМРО-ДПМНЕ Б ...
ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СИ ЗАМИНА ОД СУДОТ ПОД ЗАШТИТА ОД ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ

ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ СИ ЗАМИНА ОД СУДОТ ПОД ЗАШТИТА ОД ПРАТЕНИЧКИОТ ИМУНИТЕТ

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски кој е меѓу петтемина осомничени организатори и осмислувачи на нападот на Собранието на 27 април ...
СУДОТ НЕМА ПОБАРАНО ОДЗЕМАЊЕ ИМУНИТЕТ НА ПРАТЕНИЦИ, КАЖА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

СУДОТ НЕМА ПОБАРАНО ОДЗЕМАЊЕ ИМУНИТЕТ НА ПРАТЕНИЦИ, КАЖА ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Собранието сè уште нема добиено барање од Кривичниот суд за одземање на имунитет на пратеници кои денеска се приведени или повикани на распит за учест ...
КОМИСИЈАТА НЕ Е НАДЛЕЖНА ДА ПОСТАПУВА ПО ИЗВЕСТУВАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ ОД ИМУНИТЕТОТ, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ЏАФЕРИ

КОМИСИЈАТА НЕ Е НАДЛЕЖНА ДА ПОСТАПУВА ПО ИЗВЕСТУВАЊЕТО НА ГРУЕВСКИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ ОД ИМУНИТЕТОТ, ВЕЛАТ ОД КАБИНЕТОТ НА ЏАФЕРИ

Кабинетот на претседателот на Собранието Талат Џафери соопшти дека Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања не е надлежна да постапува п ...
6 / 6 НАПИСИ