Таг: Комисија за политички систем

1 2 10 / 20 НАПИСИ
НЕ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ РАСПРАВАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА ВО СОБРАНИЕТО, УШТЕ НЕ СЕ ПРЕВЕДЕНИ НАД 3.000 АМАНДМАНИ НА ДУИ

НЕ МОЖЕ ДА ПОЧНЕ РАСПРАВАТА ЗА ЕДНА ИЗБОРНА ЕДИНИЦА ВО СОБРАНИЕТО, УШТЕ НЕ СЕ ПРЕВЕДЕНИ НАД 3.000 АМАНДМАНИ НА ДУИ

Од вкупно поднесени 5.890 амандмани за предложените измени на Изборниот законик со кои се предвидува една место шест изборни единици, 3.734 сè уште не ...
ВО СИТЕ ОБВИНИТЕЛСТВА ИМА НЕДОСТИГ НА ОБВИНИТЕЛИ, НАЈПРОБЛЕМАТИЧНО Е ВО СКОПЈЕ, СЕ ПОЖАЛИ ВО СОБРАНИЕТО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ КОЛЕ ШТЕРИЕВ

ВО СИТЕ ОБВИНИТЕЛСТВА ИМА НЕДОСТИГ НА ОБВИНИТЕЛИ, НАЈПРОБЛЕМАТИЧНО Е ВО СКОПЈЕ, СЕ ПОЖАЛИ ВО СОБРАНИЕТО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СОВЕТОТ НА ЈАВНИ ОБВИНИТЕЛИ КОЛЕ ШТЕРИЕВ

Пратениците од Комисијата за политички систем сметаат дека не се решени проблемите во работата на обвинителствата и дека годишниот извештај на Советот ...
КАРАЏОВСКИ ЈА БОЈКОТИРА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ

КАРАЏОВСКИ ЈА БОЈКОТИРА СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ПОЛИТИЧКИ СИСТЕМ

Претседателот на Судски совет Зоран Караџовски, иако уредно поканет, не дојде на денешната седница на собраниската Комисија за политички систем и одно ...
ИЗВЕШТАЈОТ ЗА РАБОТАТА НА СЈО ИДНАТА НЕДЕЛА ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПОСЕБНА СЕДНИЦА

ИЗВЕШТАЈОТ ЗА РАБОТАТА НА СЈО ИДНАТА НЕДЕЛА ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ НА ПОСЕБНА СЕДНИЦА

На посебна седница на собраниската Комисија за политички систем и односи со заедниците идната недела ќе се разгледува извештајот за работа на Специјал ...
ДОГОВОРЕНИ И ЗАКОНИТЕ ЗА СУДСКИОТ СОВЕТ И ЗА СУДОВИТЕ, НЕМА ДОГОВОР ЗА ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

ДОГОВОРЕНИ И ЗАКОНИТЕ ЗА СУДСКИОТ СОВЕТ И ЗА СУДОВИТЕ, НЕМА ДОГОВОР ЗА ЈАВНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО

Власта и опозицијата ги договорија сите спорни детали за реформските закони од правосудството. На денешната седница на собраниската Комисија за пол ...
НЕМАМ НАМЕРА ДА ПОДНЕСАМ ОСТАВКА, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ

НЕМАМ НАМЕРА ДА ПОДНЕСАМ ОСТАВКА, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АНТИКОРУПЦИСКА ТАНТУРОВСКИ

Претседателот на Антикорупциската комисија Игор Тантуровски вели дека нема основ да биде разрешен од Собранието и тврди дека објавените податоци од ре ...
КАТИЦА ЈАНЕВА ДЕНЕСКА СО НОВ ИЗВЕШТАЈ ЗА СЈО,  ПОВТОРНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАТЕНИЦИТЕ

КАТИЦА ЈАНЕВА ДЕНЕСКА СО НОВ ИЗВЕШТАЈ ЗА СЈО, ПОВТОРНО ЌЕ СЕ СООЧИ СО ПРАТЕНИЦИТЕ

Специјалната обвинителка Катица Јанева, која поради длабоката политичка криза, од формирањето на СJO успеа само делумно во Собранието да образложи еде ...
СО ЗАКОН ЌЕ СЕ ЗАБРАНИ ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА УЕФА СУПЕРКУПОТ

СО ЗАКОН ЌЕ СЕ ЗАБРАНИ ПРЕПРОДАЖБА НА КАРТИ ЗА УЕФА СУПЕРКУПОТ

Собраниската комисија за политички систем денеска го разгледува предлогот на Владата за измени на Кривичниот законик со кои што ќе се забрани нелегалн ...
И БЕЗ ЈАНЕВА, ИЗВЕШТАЈОТ НА ЗВРЛЕВСКИ НЕ ДОЈДЕ НА РЕД

И БЕЗ ЈАНЕВА, ИЗВЕШТАЈОТ НА ЗВРЛЕВСКИ НЕ ДОЈДЕ НА РЕД

Специјалната обвинителка Катица Јанева, како што најави вчера, денеска не се појави пред собраниската Комисија за политички систем, пред која од среда ...
КАТИЦА РЕЧЕ ИМА РАБОТА, ВЕЌЕ НЕ ДОАЃА НА КОМИСИЈА  КАЈ ЃОРЧЕВ

КАТИЦА РЕЧЕ ИМА РАБОТА, ВЕЌЕ НЕ ДОАЃА НА КОМИСИЈА  КАЈ ЃОРЧЕВ

Денес треба да продолжи расправата во собраниската Комисија за политички ситем за Извештајот на работата на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).но ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ