Таг: компјутери

ОХРИЃАНИ СОБИРААТ КОМПЈУТЕРИ ЗА ДЕЦАТА ОД СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ СЕМЕЈСТВА

ОХРИЃАНИ СОБИРААТ КОМПЈУТЕРИ ЗА ДЕЦАТА ОД СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ СЕМЕЈСТВА

Охриѓани се мобилизираа и започнаа акција за собирање компјутери, лаптопи и таблети за децата од социјално ранливите семејства кои немаат електронски ...
ОПШТИНА БИТОЛА ИЗДВОИ 120.000 ЕВРА ЗА КОМПУТЕРИ И ИНТЕРНЕТ ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ВО СИТЕ ОСНОВНИ И СРЕДНИ УЧИЛИШТА

ОПШТИНА БИТОЛА ИЗДВОИ 120.000 ЕВРА ЗА КОМПУТЕРИ И ИНТЕРНЕТ ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ВО СИТЕ ОСНОВНИ И СРЕДНИ УЧИЛИШТА

Со денешниот ребаланс на буџетот, Општина Битола издвои над 7,8 милиони денари или 120.000 евра за да се набават компјутери и силна интернет врска за ...
НАЦИОНАЛНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ ОГРАБЕНА ДВА ПАТИ ЗА ДЕСЕТ ДЕНА, УКРАДЕНА КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 3.700 ЕВРА

НАЦИОНАЛНАТА ОПЕРА И БАЛЕТ ОГРАБЕНА ДВА ПАТИ ЗА ДЕСЕТ ДЕНА, УКРАДЕНА КОМПЈУТЕРСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 3.700 ЕВРА

Националната опера и балет (НОБ) два пати била ограбена во изминативе дeсет дена, потврди директорот Васо Ристов за САКАМДАКАЖАМ.МК. Крадецот или крад ...
ЈАНЕВА НЕ ДАЛА НАРЕДБА ЗА БРИШЕЊЕ И УНИШТУВАЊЕ ПОДАТОЦИ ВО КОМПЈУТЕРИТЕ, ВЕЛИ СЈО

ЈАНЕВА НЕ ДАЛА НАРЕДБА ЗА БРИШЕЊЕ И УНИШТУВАЊЕ ПОДАТОЦИ ВО КОМПЈУТЕРИТЕ, ВЕЛИ СЈО

Нема никаква наредба за бришење или уништување на какви било податоци од компјутерите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО),  а активностите на ИТ ...
ПРАВИМЕ СЀ ЗА ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА БУГАРИЈА ЗАХАРИЕВА

ПРАВИМЕ СЀ ЗА ДА ГИ ПОЧНЕТЕ ПРЕГОВОРИТЕ ВО ЕУ, РЕЧЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА БУГАРИЈА ЗАХАРИЕВА

Министерката за надворешни на Бугарија Екатерина Захариева смета дека договорт што Македонија и Грција ќе го потпишат в недела нема да се одрази на до ...
ХАКИРАН СИСТЕМОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА БИДЕ НАЗНАЧЕН НОВИОТ ДИРЕКТОР СМАИЛОВИЌ

ХАКИРАН СИСТЕМОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА БИДЕ НАЗНАЧЕН НОВИОТ ДИРЕКТОР СМАИЛОВИЌ

Компјутерскиот систем на ЈП „Улици и патишта“ е хакиран пет дена пред скопскиот градоначалник Петре Шилегов да го назначи за нов директор Сенад Смаило ...
СЛЕПИТЕ ЛИЦА ОД БИТОЛА ЌЕ МОЖЕ ДА КОРИСТАТ КОМПЈУТЕРИ И ИНТЕРНЕТ

СЛЕПИТЕ ЛИЦА ОД БИТОЛА ЌЕ МОЖЕ ДА КОРИСТАТ КОМПЈУТЕРИ И ИНТЕРНЕТ

Компјутерска опрема со специјализиран софтвер кој ќе им овозможи на слепите лица користење на Интернет, денес беше донирана од институтот ГАУС и Хуман ...
7 / 7 НАПИСИ