Таг: конференција

1 218 / 18 НАПИСИ
ПРИОРИТЕТ НИ БЕШЕ БУЏЕТОТ ЗА РЕТКИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ НА ПРВАТА БАЛКАНСКА СРЕДБА НА БОЛНИ СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ

ПРИОРИТЕТ НИ БЕШЕ БУЏЕТОТ ЗА РЕТКИ БОЛЕСТИ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ НА ПРВАТА БАЛКАНСКА СРЕДБА НА БОЛНИ СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ

Првата балканска средба на пациенти со ретката болест Алпорт синдром, семејства и експерти од таа област се одржа вчера во Охрид, а министерот за здра ...
ПАРЛАМЕНТOT МОРА ДА СЕ ОТВОРИ ЗА ЈАВНОСТА АКО САКА ДА БИДЕ ДЕМОКРАТСКИ, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

ПАРЛАМЕНТOT МОРА ДА СЕ ОТВОРИ ЗА ЈАВНОСТА АКО САКА ДА БИДЕ ДЕМОКРАТСКИ, ВЕЛИ ЏАФЕРИ

За 27 години парламентарна демократија направени се квалитетни чекори со што Собранието и Македонија станаа дел од современиот свет. Доказ за тоа е по ...
ЕВРОПРАТЕНИЦИТЕ КУКАН И ВАЈГЛ ЈА ПОВИКАА ОПОЗИЦИЈАТА ДА СЕ ВРАТИ ВО СОБРАНИЕТО И СО ВЛАСТА ДА РАБОТАТ НА СТРАТЕШКИТЕ ПРАШАЊА

ЕВРОПРАТЕНИЦИТЕ КУКАН И ВАЈГЛ ЈА ПОВИКАА ОПОЗИЦИЈАТА ДА СЕ ВРАТИ ВО СОБРАНИЕТО И СО ВЛАСТА ДА РАБОТАТ НА СТРАТЕШКИТЕ ПРАШАЊА

Парламентарното мнозинство и Владата се решени да ги надминат сите отворени прашања кои ја блокираат Македонија кон влезот на Европската унија (ЕУ), а ...
УСПЕХОТ НА БИЗНИСМЕНИТЕ ЗНАЧИ БЛАГОСОСТОЈБА ЗА ГРАЃАНИТЕ, КАЖА ЗАЕВ НА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО БУДВА

УСПЕХОТ НА БИЗНИСМЕНИТЕ ЗНАЧИ БЛАГОСОСТОЈБА ЗА ГРАЃАНИТЕ, КАЖА ЗАЕВ НА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО БУДВА

Премиерот Зоран Заев кажа дека бизнис-заедницата треба да го искористи вистинскиот момент за што поголема интеграција на регионот, затоа што успехот н ...
ВЛАДАТА ТРЕБА ДА ФИНАНСИРА ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ, А НЕ ДА ГИ КУПУВА СО ТИЕ ПАРИ, ВЕЛИ ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА РАШКОВСКИ

ВЛАДАТА ТРЕБА ДА ФИНАНСИРА ГРАЃАНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ, А НЕ ДА ГИ КУПУВА СО ТИЕ ПАРИ, ВЕЛИ ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА РАШКОВСКИ

Владата треба да дава пари на невладините организации, но не треба да бидат купени со тие пари, смета Драги Рашковски, генерален секретар на Владата. ...
ТЕОНА МИТЕВСКА НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА РЕЖИСЕРКИ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО СИДНЕЈ

ТЕОНА МИТЕВСКА НА КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА РЕЖИСЕРКИ НА ФЕСТИВАЛОТ ВО СИДНЕЈ

Режисерката Теона Стругар Митевска учествува на конференцијата Европски гласови од 10 жени режисери на филмскиот фестивал во Сиднеј од 7 до 18 јуни. Н ...
ЗА АХМЕТИ УШТЕ НЕ Е ИСПОЛНЕТ ОХРИДСКИОТ РАМКОВЕН ДОГОВОР

ЗА АХМЕТИ УШТЕ НЕ Е ИСПОЛНЕТ ОХРИДСКИОТ РАМКОВЕН ДОГОВОР

Петнаесетгодишнината од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор денеска беше одбележана на Попова Шапка со одржување конференција на тема: “Охрид ...
АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ СЕДНАА НА ИСТА МАСА ЈАНЕВА И ЗВРЛЕВСКИ

АМЕРИКАНЦИТЕ ГИ СЕДНАА НА ИСТА МАСА ЈАНЕВА И ЗВРЛЕВСКИ

Скопје, 22 март, 2016 - (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Сите поканети гости се појавија на конференцијата на тема „Ефективна борба против корупцијата на високо ни ...
1 218 / 18 НАПИСИ