Таг: Конкурс

1 2 3 11 10 / 105 НАПИСИ
ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ КОНКУРС ЗА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ ЗА НОВА ОПШТИНСКА ЗГРАДА

ОПШТИНА ЦЕНТАР ОБЈАВИ КОНКУРС ЗА ИДЕЈНО РЕШЕНИЕ ЗА НОВА ОПШТИНСКА ЗГРАДА

Општина Центар објави анонимен конкурс за избор на идејно решение за проект за новата општинска зграда, која ќе се гради на местото на старите бараки. ...
ОБЈАВЕН КОНКУРС ЗА НАЈКРЕАТИВНО ВИДЕО СО ГРИЦКИТЕ „МЕЏИК“, ПОБЕДНИКОТ ДОБИВА 500.000 ДЕНАРИ

ОБЈАВЕН КОНКУРС ЗА НАЈКРЕАТИВНО ВИДЕО СО ГРИЦКИТЕ „МЕЏИК“, ПОБЕДНИКОТ ДОБИВА 500.000 ДЕНАРИ

Под мотото „Направи магија и освој 500 000 денари“, компанијата „Меџик МГ“ ги промовираше новиот дизајн и новите линии на грицките „меџик“. Ова е прос ...
КАСТРИОТ АВДИЛИ ДОБИ 450.000 ЕВРА, СТОЈАН ВУЈИЧИЌ 420.000, А КРИСТИЈАН РИСТЕСКИ 405.000 ЕВРА НА КОНКУРСОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

КАСТРИОТ АВДИЛИ ДОБИ 450.000 ЕВРА, СТОЈАН ВУЈИЧИЌ 420.000, А КРИСТИЈАН РИСТЕСКИ 405.000 ЕВРА НА КОНКУРСОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

Кастриот Авдили, Стојан Вујичиќ и Кристијан Ристески за новите долгометражни играни филмови добија вкупно 1,27 милиони евра поддршка на Конкурсот во в ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ГРАДИ НОВА АДМИНИСТРАТИВНА ЗГРАДА НА МЕСТОТО НА БАРАКИТЕ, ИЗГЛЕДОТ ЌЕ СЕ ИЗБИРА НА КОНКУРС

ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ГРАДИ НОВА АДМИНИСТРАТИВНА ЗГРАДА НА МЕСТОТО НА БАРАКИТЕ, ИЗГЛЕДОТ ЌЕ СЕ ИЗБИРА НА КОНКУРС

Општина Центар ја почнува постапката за изградба на нова општинска зграда на местото на старите бараки. Минатиот месец, на седница на Советот на Општи ...
ВО СКОПСКИ РАСАДНИК ЌЕ ИМА ЗГРАДИ, НО НЕМА ДА БИДЕ СПАЛНА СОБА ТУКУ ЌЕ СЕ ОВОЗМОЖИ ХУМАН ЖИВОТ, КАЖА ЖИРИ-КОМИСИЈАТА ЗА РЕШЕНИЈАТА ОД КОНКУРСОТ

ВО СКОПСКИ РАСАДНИК ЌЕ ИМА ЗГРАДИ, НО НЕМА ДА БИДЕ СПАЛНА СОБА ТУКУ ЌЕ СЕ ОВОЗМОЖИ ХУМАН ЖИВОТ, КАЖА ЖИРИ-КОМИСИЈАТА ЗА РЕШЕНИЈАТА ОД КОНКУРСОТ

За 80 отсто е намалена станбената површина со конкурсните решенија кои стигнаа на меѓународниот конкурс за уредување на неизградениот просторо кај Рас ...
САМО ИЛЈАДА АПЛИКАЦИИ СТИГНАЛЕ НА КОНКУРСОТ ЗА ПРОЕКТИ ВО КУЛТУРАТА, КОЈ ЗАВРШУВА НА 6 НОЕМВРИ, ЛАНИ ИМАЛО 3 ИЛЈАДИ ПРИЈАВИ

САМО ИЛЈАДА АПЛИКАЦИИ СТИГНАЛЕ НА КОНКУРСОТ ЗА ПРОЕКТИ ВО КУЛТУРАТА, КОЈ ЗАВРШУВА НА 6 НОЕМВРИ, ЛАНИ ИМАЛО 3 ИЛЈАДИ ПРИЈАВИ

Околу илјада апликации се пристигнати на Конкурсот за финансирање на проекти од национален и јавен интерес за култура за 2024 година, кој почна на 3 о ...
КОНКУРС НА ЕУ ЗА МЛАДИ АРХИТЕКТИ ЗА УРБАНИСТИЧКА ТРАНСФОРМАЦИЈА НА СКОПЈЕ

КОНКУРС НА ЕУ ЗА МЛАДИ АРХИТЕКТИ ЗА УРБАНИСТИЧКА ТРАНСФОРМАЦИЈА НА СКОПЈЕ

Јуроп хаус во земјава објави урбанистички конкурс за нови идеи како да се гради и развива градот Скопје. Отворен е за млади архитекти и урбанисти кои ...
ФИЛМОТ ЗА МАЈКА ТЕРЕЗА НА ТЕОНА МИТЕВСКА ДОБИ 600.000 ЕВРА НА КОНКУРСОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

ФИЛМОТ ЗА МАЈКА ТЕРЕЗА НА ТЕОНА МИТЕВСКА ДОБИ 600.000 ЕВРА НА КОНКУРСОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ФИЛМ

„Мајка - Можната приказна за мајка Тереза“ на Теона Митевска е единствениот долгометражен игран проект кој доби поддршка на Конкурсот во прв рок за 20 ...
61 ПРИЈАВЕН КАНДИДАТ ЗА 16 РАБОТНИ МЕСТА ВО ШТИПСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА, ВКУПНО Ѝ ТРЕБААТ 100 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ

61 ПРИЈАВЕН КАНДИДАТ ЗА 16 РАБОТНИ МЕСТА ВО ШТИПСКАТА КЛИНИЧКА БОЛНИЦА, ВКУПНО Ѝ ТРЕБААТ 100 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ

Шеесет и еден кандидат се пријавија на огласот за 16 работни места во Клиничката болница во Штип. После денешното тестирање, Болницата ќе прими нови 1 ...
ОТКУПЕНИТЕ ДРАМСКИ ТЕКСТОВИ НА ЈОВАНОВИЌ-МИЛЕНКОВИЌ И ДУШАНСКИ ОБЈАВЕНИ НА ВЕБ-СТРАНАТА НА „ЧЕРНОДРИНСКИ“

ОТКУПЕНИТЕ ДРАМСКИ ТЕКСТОВИ НА ЈОВАНОВИЌ-МИЛЕНКОВИЌ И ДУШАНСКИ ОБЈАВЕНИ НА ВЕБ-СТРАНАТА НА „ЧЕРНОДРИНСКИ“

Трите драмски текстови кои ги откупи Македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ од Мила Јовановиќ-Миленковиќ и Мики Душански се поставени н ...
1 2 3 11 10 / 105 НАПИСИ