Таг: концерти

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ПОКРАТКИ КОНЦЕРТИ, НАМАЛЕН БРОЈ МУЗИЧАРИ НА СЦЕНА И ШЕМА ЗА СЕДЕЊЕ НА ПУБЛИКАТА – ФИЛХАРМОНИЈАТА ЧЕКА СОГЛАСНОСТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ПОКРАТКИ КОНЦЕРТИ, НАМАЛЕН БРОЈ МУЗИЧАРИ НА СЦЕНА И ШЕМА ЗА СЕДЕЊЕ НА ПУБЛИКАТА – ФИЛХАРМОНИЈАТА ЧЕКА СОГЛАСНОСТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Пократки концерти без паузи, шема за седење и редари се дел од процедурата која е наведена во планот и протоколот на Филхармонијата, што на 1 јуни го ...
КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ДОЗВОЛИ ДА СЕ ОРГАНИЗИРААТ КОНЦЕРТИ, ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е НОСЕЊЕ МАСКА

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ДОЗВОЛИ ДА СЕ ОРГАНИЗИРААТ КОНЦЕРТИ, ЗАДОЛЖИТЕЛНО Е НОСЕЊЕ МАСКА

Комисијата за заразни болести денеска дозволи да се организираат настани, рече министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата го прифатила предл ...
ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ОРГАНИЗИРА МААЛСКИ КОНЦЕРТИ ДА СЕ СЛЕДАТ ОД БАЛКОНИТЕ, ЗА УМЕТНИЦИТЕ ДА МОЖАТ ДА ЗАРАБОТУВААТ

ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ОРГАНИЗИРА МААЛСКИ КОНЦЕРТИ ДА СЕ СЛЕДАТ ОД БАЛКОНИТЕ, ЗА УМЕТНИЦИТЕ ДА МОЖАТ ДА ЗАРАБОТУВААТ

Од понеделник низ Скопје ќе се организираат маалски концерти кои граѓаните ќе можат да ги следат од своите балкони. На повеќе локации низ градот за вр ...
ОТКАЖАНИ УТРЕШНИТЕ КОНЦЕРТИ НА „ФРАЈЛЕ“ ВО БИТОЛА, ЌЕ СЕ ОДРЖАТ НА 3 АПРИЛ

ОТКАЖАНИ УТРЕШНИТЕ КОНЦЕРТИ НА „ФРАЈЛЕ“ ВО БИТОЛА, ЌЕ СЕ ОДРЖАТ НА 3 АПРИЛ

Откажани се двата концерта на новосадскиот женски квартет „Фрајле“ кои требаше да се одржат утре во Битола, откако Владата препорача да не се одржуваа ...
САКАМЕ НОВА ПУБЛИКА – ФИЛХАРМОНИЈАТА СО ДВА КОНЦЕРТA СО МУЗИКА ОД ЦРТАНИ ФИЛМОВИ, ПАНК, РОК И ПОП

САКАМЕ НОВА ПУБЛИКА – ФИЛХАРМОНИЈАТА СО ДВА КОНЦЕРТA СО МУЗИКА ОД ЦРТАНИ ФИЛМОВИ, ПАНК, РОК И ПОП

Со два тематски различни концерта на отворено, Филхармонијата ја завршува сезоната 2018/2019. Директорот Виктор Илиески денес ги најави двата концерта ...
18.0ФФ-ФЕСТ НОСИ МУЗИКА ОД МАЛИ, ЊУЈОРК, СЕНЕГАЛ, ЛИБАН И УНГАРИЈА

18.0ФФ-ФЕСТ НОСИ МУЗИКА ОД МАЛИ, ЊУЈОРК, СЕНЕГАЛ, ЛИБАН И УНГАРИЈА

Девет настапи и еден документарен филм ќе има на 18. Офф-фест, што ќе се одржува од 3 до 8 јуни во Македонската опера и балет (МОБ), Младинскиот култу ...
КУМАНОВО Е ГРАД НА КУЛТУРАТА ЗА 2019

КУМАНОВО Е ГРАД НА КУЛТУРАТА ЗА 2019

Куманово годинава ќе биде македонска престолнина на културата. Една од причините поради која градот го доби ова признание е јубилејот 5 века постоење ...
ПОСАКУВАМ ПОМАЛКУ ЗБУНЕТОСТ, А ПОВЕЌЕ ОТВОРЕН УМ – ТРПЧЕСКИ ЈА ПОЧНУВА ГОДИНАТА СО ДВА КОНЦЕРТИ ВО ЕДЕН ДЕН ВО ХАНОВЕР

ПОСАКУВАМ ПОМАЛКУ ЗБУНЕТОСТ, А ПОВЕЌЕ ОТВОРЕН УМ – ТРПЧЕСКИ ЈА ПОЧНУВА ГОДИНАТА СО ДВА КОНЦЕРТИ ВО ЕДЕН ДЕН ВО ХАНОВЕР

Пијано виртуозот Симон Трпчески на 1 јануари ќе ја почне концертната година со два настапи во еден ден во Операта во Хановер. „Иако сум типичен Мак ...
ГЕРМАНСКАТА РАЈНСКА ФИЛХАРМОНИЈА ВЕЧЕРВА СО КОНЦЕРТ ВО ТЕТОВО, УТРЕ ВО СКОПЈЕ

ГЕРМАНСКАТА РАЈНСКА ФИЛХАРМОНИЈА ВЕЧЕРВА СО КОНЦЕРТ ВО ТЕТОВО, УТРЕ ВО СКОПЈЕ

Германската Рајнска филхармонија со диригентот Десар Сулејмани, вечерва ќе одржи концерт во 19,30 часот во Тетовскиот театар. Концертот е дел од фести ...
БЕЛГИСКАТА ПРЕТСТАВА-ФИЛМ-ПАРОДИЈА „БЛОКБАСТЕР“ ГО ОТВОРА 43. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР

БЕЛГИСКАТА ПРЕТСТАВА-ФИЛМ-ПАРОДИЈА „БЛОКБАСТЕР“ ГО ОТВОРА 43. МЛАД ОТВОРЕН ТЕАТАР

Белгиската претстава „Блокбастер“ на уметничкиот колектив „Менсуел“ утревечер го отвора 43. издание на Млад отворен театар (МОТ), кој ќе трае до 28 се ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ