Таг: Конвенција

1 2 10 / 16 НАПИСИ
НИЕ СМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО И СТАНДАРДИТЕ ТРЕБА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ, КАЖА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА НА СТАРТОТ НА КАМПАЊАТА

НИЕ СМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО И СТАНДАРДИТЕ ТРЕБА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ, КАЖА ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА НА СТАРТОТ НА КАМПАЊАТА

На митинг пред Владата на булевар „Илинденска“, ВМРО-ДПМНЕ ја претстави кандидатката за претседател Гордана Силјановска, за која заштитата на животнат ...
ДА СЕ ПРОВЕРИ ИМОТОТ НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД 90-ТИТЕ ДО ДЕНЕС, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА КОНВЕНЦИЈАТА ЗА ВТОР ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ МАНДАТ

ДА СЕ ПРОВЕРИ ИМОТОТ НА СИТЕ ПОЛИТИЧАРИ ОД 90-ТИТЕ ДО ДЕНЕС, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА КОНВЕНЦИЈАТА ЗА ВТОР ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ МАНДАТ

Да се провери имотот на сите политичари, но не само за изминативе 5 години туку од 90-тите па до сега, рече актуелниот претседател Стево Пендаровски н ...
ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКА КАНДИДАТКА НА ВМРО-ДПМНЕ, ЌЕ СОБИРА И 10.000 ПОТПИСИ

ГОРДАНА СИЛЈАНОВСКА-ДАВКОВА ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛСКА КАНДИДАТКА НА ВМРО-ДПМНЕ, ЌЕ СОБИРА И 10.000 ПОТПИСИ

Пратеничката и професорка Гордана Силјановска-Давкова ќе биде претседателска кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ. На денешната конвенција на партијата, Сиљановск ...
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ ВО ПРВИОТ РЕД НА ПРОМОЦИЈАТА НА ДАНЕЛА ЗА ЛИДЕРКА НА НОВА АЛТЕРНАТИВА

ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА СДСМ МИЛЕ ЗЕЧЕВИЌ ВО ПРВИОТ РЕД НА ПРОМОЦИЈАТА НА ДАНЕЛА ЗА ЛИДЕРКА НА НОВА АЛТЕРНАТИВА

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, вечерва седеше во првиот ред на промоцијата на скопската градоначалничка Данела Арсовска за нова лидерка н ...
ЛИЦАТА СО ИНТЕЛЕКТУАЛНА ПОПРЕЧЕНОСТ ДА ДОБИЈАТ ПРИОРИТЕТ ПРИ ВАКЦИНАЦИЈАТА, БАРААТ ОД РЕГИОНАЛНИОТ ЦЕНТАР „ПОРАКА“ ПО СМРТТА НА 19-ГОДИШНАТА БИТОЛЧАНКА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

ЛИЦАТА СО ИНТЕЛЕКТУАЛНА ПОПРЕЧЕНОСТ ДА ДОБИЈАТ ПРИОРИТЕТ ПРИ ВАКЦИНАЦИЈАТА, БАРААТ ОД РЕГИОНАЛНИОТ ЦЕНТАР „ПОРАКА“ ПО СМРТТА НА 19-ГОДИШНАТА БИТОЛЧАНКА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Лицата со интелектуална попреченост да добијат приоритет во имунизацијата по претходно спроведена детална анализа на здравствената состојба, бараат од ...
НЕМА ДА ГО ГЛЕДАТЕ ФИЛМОТ ОД 2016, ЈАС ЌЕ ПРАВАМ ВЛАДА, КАЖА МИЦКОСКИ НА ПАРТИСКАТА КОНВЕНЦИЈА

НЕМА ДА ГО ГЛЕДАТЕ ФИЛМОТ ОД 2016, ЈАС ЌЕ ПРАВАМ ВЛАДА, КАЖА МИЦКОСКИ НА ПАРТИСКАТА КОНВЕНЦИЈА

ВМРО-ДПМНЕ  на конвенција во Филхармонија ги промовираше носителите на листите и кандидатите за пратеници за новиот парламентарен состав. Опозициската ...
СКОПЈЕ ПРВПАТ ДОМАЌИН НА КОНВЕНЦИЈА ЗА ВСЕЛЕНСКА ИНДУСТРИЈА, СРЕДНОШКОЛЦИ НАЈБРОЈНИ ВО ПУБЛИКАТА

СКОПЈЕ ПРВПАТ ДОМАЌИН НА КОНВЕНЦИЈА ЗА ВСЕЛЕНСКА ИНДУСТРИЈА, СРЕДНОШКОЛЦИ НАЈБРОЈНИ ВО ПУБЛИКАТА

Македонија и вселенска технологија? Организаторите на првата Конвенција за вселенска индустрија во Скопје сметаат дека Македонија има што да понуди н ...
ЗНАМ ДЕКА СМЕ УМОРНИ ОД ИЗБОРИ, НО МОРА ДА ГО ПРОДОЛЖИМЕ ПАТОТ ПО КОЈ ТРГНАВМЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА КОНВЕНЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ

ЗНАМ ДЕКА СМЕ УМОРНИ ОД ИЗБОРИ, НО МОРА ДА ГО ПРОДОЛЖИМЕ ПАТОТ ПО КОЈ ТРГНАВМЕ, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ НА КОНВЕНЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, вечерва во салата „Борис Трајковски“ во Скопје, одржа промотивна конвенција за пре ...
СУЕТАТА НА МИЦКОСКИ МУ Е ПОГОЛЕМА ОД РАЗУМОТ, ВЕЛИ ИВИЦА КОНЕВСКИ КОЈ НЕ БЕШЕ ПОКАНЕТ НА КОНВЕНЦИЈАТА ВО СТРУГА

СУЕТАТА НА МИЦКОСКИ МУ Е ПОГОЛЕМА ОД РАЗУМОТ, ВЕЛИ ИВИЦА КОНЕВСКИ КОЈ НЕ БЕШЕ ПОКАНЕТ НА КОНВЕНЦИЈАТА ВО СТРУГА

Двојно помал беше бројот на делегати на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателски кандидат, за разлика од сите досегашни. На конвенцијата која се о ...
АКО ЗАД СЕБЕ НЕМАТЕ ПАРТИЈА, ЌЕ БИДЕТЕ ПОЛИТИЧКА МАНЕКЕНКА, ВЕЛИ СИЛЈАНОВСКА , ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ

АКО ЗАД СЕБЕ НЕМАТЕ ПАРТИЈА, ЌЕ БИДЕТЕ ПОЛИТИЧКА МАНЕКЕНКА, ВЕЛИ СИЛЈАНОВСКА , ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ КАНДИДАТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Професорката од Правниот факултет Гордана Силјановска Давкова е претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ на претстојните претседателски избори. Таа вче ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ