Таг: коронаворус

УШТЕ 50 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 1.320 ПОЗИТИВНИ ОД 4.174 ТЕСТОВИ

УШТЕ 50 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 1.320 ПОЗИТИВНИ ОД 4.174 ТЕСТОВИ

Вкупно 50 болни починаа од ковид-19 за 24 часа, а регистрирани се 1.320 нови случаи од 4.174 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Ова е нај ...
ВЕЛЕШАНКА ЗАМИНАЛА ВО СТРАНСТВО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19, А ПРИВАТНАТА ЛАБOРАТОРИЈА ЈА ПРИЈАВИЛА ЗА ПОЗИТИВНА ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ВЕЛЕШАНКА ЗАМИНАЛА ВО СТРАНСТВО СО НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОВИД-19, А ПРИВАТНАТА ЛАБOРАТОРИЈА ЈА ПРИЈАВИЛА ЗА ПОЗИТИВНА ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Велешанка вработена во градинка заминала за Србија на одмор со негативен тест за ковид-19 направен во приватна лабораторија, но истата лабораторија до ...
НЕГУВАТЕЛКА И 13 ДЕЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТИ ВОСПИТУВАЧКА ВО БИТОЛСКА ГРАДИНКА Е ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19

НЕГУВАТЕЛКА И 13 ДЕЦА ВО ИЗОЛАЦИЈА ОТИ ВОСПИТУВАЧКА ВО БИТОЛСКА ГРАДИНКА Е ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19

13 деца на претшколска возраст и една негувателка од градинката „Коца Василева“ во Битола се во изолација, откако е потврдено дека воспитувачката од т ...
НОВИ 18 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВО ДЕБАР НЕМА НОВ СЛУЧАЈ

НОВИ 18 ЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС, ВО ДЕБАР НЕМА НОВ СЛУЧАЈ

Осумнаесет нови случаи со коронавирус се регистрирани во изминатите 24 часа, објави Министерството за здравство. По градови новите случаи се од  Скопј ...
4 / 4 НАПИСИ