Таг: Косово

1 4 5 657 / 57 НАПИСИ
ЛЕБ И СОЛ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД БАЈДЕН ВО СРБИЈА

ЛЕБ И СОЛ ЗА ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД БАЈДЕН ВО СРБИЈА

Потпретседателот на САД Џозеф Бајден попладнево допатува во Белград, во проштална балканска турнеја. Покрај Србија, тој ќе го посети и Косово. ...
КОСОВО ИМЕНУВА УЛИЦА ПО ПОЧИНАТИОТ СИН НА ЏО БАЈДЕН ЗА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИ НА АМЕРИКАНСКИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ

КОСОВО ИМЕНУВА УЛИЦА ПО ПОЧИНАТИОТ СИН НА ЏО БАЈДЕН ЗА ДА МУ СЕ ОДДОЛЖИ НА АМЕРИКАНСКИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ

На прометна улица во Косово, нови знаци се поставуваат во пресрет на посетата на американскиот потпретседател Џо Бајден за да се одбележи 35-километар ...
ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД САМО СО ЕВРОПСКИ СУДИИ, ТЕЖОК СРАМ ЗА СУДСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА

ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД САМО СО ЕВРОПСКИ СУДИИ, ТЕЖОК СРАМ ЗА СУДСТВОТО ВО МАКЕДОНИЈА

Реформите во судството не се спомнуваат во новиот договор на 4-те партии за излез од кризата, а не се спомнува ниту формирање специјален оддел за пред ...
ЕВЕНТУАЛЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД БИ БИЛ ОД ОДМАЗДА ЗА СЛУЧАЈОТ „ДИВО НАСЕЉЕ“, НЕ ОД ИСИС

ЕВЕНТУАЛЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД БИ БИЛ ОД ОДМАЗДА ЗА СЛУЧАЈОТ „ДИВО НАСЕЉЕ“, НЕ ОД ИСИС

Претседателот Ѓорге Иванов и министерот за внатрешни работи Митко Чавков едноподруго за два дена предупредија дека за Македонија има закана од исламис ...
КОСОВО ОДБИ ДА УАПСИ НОВИНАР ПО БАРАЊЕ НА ТУРЦИЈА

КОСОВО ОДБИ ДА УАПСИ НОВИНАР ПО БАРАЊЕ НА ТУРЦИЈА

Косовскиот министер за надворешни работи го оцени барањето на Турција да се казни новинар поради ироничен коментар на Фејсбук за воениот пуч во земјат ...
ТУРЦИЈА БАРА КОСОВО ДА УАПСИ НОВИНАР ПОРАДИ КОМЕНТАР ЗА  ПУЧОТ НА ФЕЈСБУК

ТУРЦИЈА БАРА КОСОВО ДА УАПСИ НОВИНАР ПОРАДИ КОМЕНТАР ЗА ПУЧОТ НА ФЕЈСБУК

Турската амбасада во Косово побара од косовската Влада да преземе мерки против новинар, поради негов ироничен коментар на Фејсбук откако не успеа пучо ...
НУЛАНД ЈА ПОЧНА БАЛКАНСКАТА ТУРНЕЈА СО ПОВИК ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

НУЛАНД ЈА ПОЧНА БАЛКАНСКАТА ТУРНЕЈА СО ПОВИК ЗА ВЛАДЕЕЊЕ НА ПРАВОТО И БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА

САД ги повикуваат земјите од Западен Балкан да ги интензивират напорите за ги консолидираат своите демократии. Помошник државниот секретар на САД, ...
1 4 5 657 / 57 НАПИСИ