Таг: Коце Трајановски

1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ
НЕОФИЦИЈАЛНО, ШИЛЕГОВ ГО ПОБЕДИ ТРАЈАНОВСКИ ВО ПРВ КРУГ

НЕОФИЦИЈАЛНО, ШИЛЕГОВ ГО ПОБЕДИ ТРАЈАНОВСКИ ВО ПРВ КРУГ

Петре Шилегов, кандидат на коалицијата предводена од СДСМ за градоначалник на Скопје, според најновите неофицијални резултати победи во прв круг на ло ...
ЕЛЕМ АНАЛИЗИРА ШТО ЌЕ ПРАВИ СО СКИ ТЕРЕНИТЕ НА ВОДНО ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ШТО ГИ ВЕТИ ВМРО-ДПМНЕ

ЕЛЕМ АНАЛИЗИРА ШТО ЌЕ ПРАВИ СО СКИ ТЕРЕНИТЕ НА ВОДНО ОД 15 МИЛИОНИ ЕВРА ШТО ГИ ВЕТИ ВМРО-ДПМНЕ

Државната компанија ЕЛЕМ сè уште не знае што ќе прави со проектот за ски терените на Водно, кои претходната Влада најави дека ќе ги гради за скопјани ...
ЖБОГАР ГИ СПОИ КОЦЕ И ЈАНИ НА ВЕЛОСИПЕД

ЖБОГАР ГИ СПОИ КОЦЕ И ЈАНИ НА ВЕЛОСИПЕД

Градоначалникот Коце Трајановски и заменик министерот за животна средина Јани Макрадули, заедно со ЕУ амбасадорот Самуел Жбогар, денеска го предводеа ...
ПЕШАЧКИОТ КЕЈ ВО СКОПЈЕ СТАНА БУЛЕВАР, ЖЕРНОВСКИ НЕ ЗНАЕ, КОЦЕ БАРА ПОЛИЦИЈА

ПЕШАЧКИОТ КЕЈ ВО СКОПЈЕ СТАНА БУЛЕВАР, ЖЕРНОВСКИ НЕ ЗНАЕ, КОЦЕ БАРА ПОЛИЦИЈА

На Кејот 13 Ноември во Скопје се вози како на булевар. Шеталиштето е блокирано од сите страни со возила. Низ новата улица која се изгради меѓу терасит ...
КОЦЕ ПО ТРЕТ МАНДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

КОЦЕ ПО ТРЕТ МАНДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

Коце Трајановски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Град Скопје. Актуелниот градоначалник Трајановски на претстојните локални избори ќ ...
„ВРАТЕТЕ НИ ГИ ТРОТОАРИТЕ“, БАРААТ ДЕБАРМААЛЦИ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ЦЕНТАР И СКОПЈЕ НА ПРОТЕСТ ЗА БЕЗБЕДНИ УЛИЦИ И ПРОТИВ ГРАДЕЖНИОТ ХАОС

„ВРАТЕТЕ НИ ГИ ТРОТОАРИТЕ“, БАРААТ ДЕБАРМААЛЦИ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА ЦЕНТАР И СКОПЈЕ НА ПРОТЕСТ ЗА БЕЗБЕДНИ УЛИЦИ И ПРОТИВ ГРАДЕЖНИОТ ХАОС

Под слоганите „Вратете ни ги тротоарите“ и „Здравјето пред профитот“, жителите на скопско Дебар Маало вечерва протестираа со барање Општина Центар и Г ...
КОЦЕ ТРЕТ ПАТ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

КОЦЕ ТРЕТ ПАТ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски ќе се кандидира за уште еден мандат. Денес тој со завршните активности за Супер купот ја најави кандидатура ...
ДОТУР НА СТОКА ДА СЕ ВРШИ САМО ДО СЕДУМ ЧАСОТ НАУТРО ЗА ДЕЦАТА ДА МОЖАТ НЕПРЕЧЕНО ДА ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ, ПОБАРАА ДЕБАРМААЛЦИ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ И НА ЦЕНТАР

ДОТУР НА СТОКА ДА СЕ ВРШИ САМО ДО СЕДУМ ЧАСОТ НАУТРО ЗА ДЕЦАТА ДА МОЖАТ НЕПРЕЧЕНО ДА ОДАТ НА УЧИЛИШТЕ, ПОБАРАА ДЕБАРМААЛЦИ ОД ГРАДОНАЧАЛНИЦИТЕ НА СКОПЈЕ И НА ЦЕНТАР

Граѓанското здружение „Во одбрана на Дебар Маало“ и официјално побара од градоначалникот на Скопје Коце Трајаноски да го ограничи времето за дотур на ...
ДОДЕКА ВЛАСТА БРОИ КОЛКУ ИЗЕЛЕ ВМРОВЦИТЕ, КОЦЕ ПРЕД МНР СТАВИ УШТЕ ЕДНА ВРТЕЛЕШКА ОД 187.000 ЕВРА

ДОДЕКА ВЛАСТА БРОИ КОЛКУ ИЗЕЛЕ ВМРОВЦИТЕ, КОЦЕ ПРЕД МНР СТАВИ УШТЕ ЕДНА ВРТЕЛЕШКА ОД 187.000 ЕВРА

Додека новата владејачка гарнитура се занимава со менито и начинот на исхрана на вмровците во изминатите 11 години, на иницијатива на градоначалникот ...
ШИЛЕГОВ МОЖЕН КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

ШИЛЕГОВ МОЖЕН КАНДИДАТ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

Пратеникот Петре Шилегов, кој важи за острица на пратеничката група на СДСМ, најверојатно ќе биде кандидатот на владејачката партија за градоначалник ...
1 2 3 4 10 / 37 НАПИСИ