Таг: ковид пасоши

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ОДОБРИ УПОТРЕБАТА НА КОВИД ПАСОШИТЕ, КОИ ВЕЌЕ СЕ КОРИСТАТ ВО ГРЦИЈА И ШЕСТ ДРУГИ ЧЛЕНКИ НА ЕУ

ЕВРОПСКИОТ ПАРЛАМЕНТ ЈА ОДОБРИ УПОТРЕБАТА НА КОВИД ПАСОШИТЕ, КОИ ВЕЌЕ СЕ КОРИСТАТ ВО ГРЦИЈА И ШЕСТ ДРУГИ ЧЛЕНКИ НА ЕУ

Европратениците денеска усвоија нова потврда за патување, што ќе им овозможи на луѓето да патуваат низ Европската Унија без да се тестираат или да ода ...
ВРЕМЕ Е ДА ГО РЕЗЕРВИРАТЕ ВАШИОТ ОДМОР ВО ИТАЛИЈА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ДРАГИ

ВРЕМЕ Е ДА ГО РЕЗЕРВИРАТЕ ВАШИОТ ОДМОР ВО ИТАЛИЈА, КАЖА ПРЕМИЕРОТ ДРАГИ

Италијанскиот премиер Марио Драги изрази уверување дека ковид пасошите на Европската Унија ќе го олеснат патувањето од средина на јуни, додавајќи дека ...
ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕДЛОЖИ ДА СЕ ВОВЕДАТ КОВИД ПАСОШИ ЗА СЛОБОДНО ПАТУВАЊЕ ВО РАМКИТЕ НА ЕУ

ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА ПРЕДЛОЖИ ДА СЕ ВОВЕДАТ КОВИД ПАСОШИ ЗА СЛОБОДНО ПАТУВАЊЕ ВО РАМКИТЕ НА ЕУ

Европската комисија денеска предложи воведување на сертификати за вакцинирање, што на 450 милиони жители на Европската Унија ќе им овозможи слободно д ...
АКО НЕ МЕ ПРИМАТ ВО БРИСЕЛ СО КИНЕСКА ВАКЦИНА, ОДЛИЧНО ЗА НАС, НЕМА ДИЈАЛОГ СО ПРИШТИНА, ИЗЈАВИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВУЧИЌ

АКО НЕ МЕ ПРИМАТ ВО БРИСЕЛ СО КИНЕСКА ВАКЦИНА, ОДЛИЧНО ЗА НАС, НЕМА ДИЈАЛОГ СО ПРИШТИНА, ИЗЈАВИ СРПСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВУЧИЌ

Откако Европската унија денеска најави дека ќе расправа за идејата ковид пасошите да важат само за оние кои примиле вакцина одобрена од Европската аге ...
4 / 4 НАПИСИ