Таг: крадец

ШАРЕНИТЕ ГАЌИ ГО ИЗДАЛЕ КРАДЕЦОТ И ПОЛИЦИЈАТА ГО УАПСИЛА ЕДНА ГОДИНА ПО ГРАБЕЖОТ ВО ЊУЈОРК

ШАРЕНИТЕ ГАЌИ ГО ИЗДАЛЕ КРАДЕЦОТ И ПОЛИЦИЈАТА ГО УАПСИЛА ЕДНА ГОДИНА ПО ГРАБЕЖОТ ВО ЊУЈОРК

Шарените гаќи кои ѕиркале над ниските панталони на осомничениот за грабеж ѝ помогнаа на полицијата да го уапси по повеќе од една година, соопштија вла ...
ФАТЕН АРАМИЈАТА КОЈ УКРАЛ ДЕЛОВИ ОД ФОНТАНАТА НА ФИЛИП ВТОРИ И КАНДЕЛАБРИ ОД ШЕТАЛИШТЕТО ВО БИТОЛА

ФАТЕН АРАМИЈАТА КОЈ УКРАЛ ДЕЛОВИ ОД ФОНТАНАТА НА ФИЛИП ВТОРИ И КАНДЕЛАБРИ ОД ШЕТАЛИШТЕТО ВО БИТОЛА

Битолската полиција го уапси 37-годишниот битолчанец Д. О. кој е осомничичен дека извршил две тешки кражби во центарот на градот и шеталиштето. Според ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО ФАТИ КРАДЕЦОТ КОЈ УКРАДЕ ДВЕ ЧЕШМИ И ПРЕДИЗВИКА ПОПЛАВА ВО ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО БИТОЛА

ПОЛИЦИЈАТА ГО ФАТИ КРАДЕЦОТ КОЈ УКРАДЕ ДВЕ ЧЕШМИ И ПРЕДИЗВИКА ПОПЛАВА ВО ЦЕНТАРОТ ЗА КУЛТУРА ВО БИТОЛА

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Б. В. (23) од Битола поради сторено кривично дело тешка кражба ...
ПРИТВОР ЗА КРАДЕЦОТ КОЈ УКРАДЕ 16 СЛИКИ ОД ПАВЛЕ КУЗМАНОВСКИ ОД ГАЛЕРИЈАТА „МАТИЦА ЕКСКЛУЗИВ“ ВО СКОПЈЕ

ПРИТВОР ЗА КРАДЕЦОТ КОЈ УКРАДЕ 16 СЛИКИ ОД ПАВЛЕ КУЗМАНОВСКИ ОД ГАЛЕРИЈАТА „МАТИЦА ЕКСКЛУЗИВ“ ВО СКОПЈЕ

Притворен е крадецот кој на 26 и 27 јуни украде вкупно 16 слики од Павле Кузмановски изложени во „Матица ексклузив“ во центарот на Скопје. Како што со ...
ФАТЕН КРАДЕЦ ОД СКОПЈЕ КОЈ ВО БИТОЛА И ОХРИД ИЗВРШИЛ 33 КРАЖБИ

ФАТЕН КРАДЕЦ ОД СКОПЈЕ КОЈ ВО БИТОЛА И ОХРИД ИЗВРШИЛ 33 КРАЖБИ

Приведен е крадец од Скопје кој извршил 33 кражби во Битола и Охрид, соопштија од СВР Битола. Полициски службеници од Отсекот за општ криминал во С ...
МАСКИРАН СО БЕЛ ЧАРШАВ ОГРАБИЛ АВТОМАТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА ВО ТЕТОВСКО

МАСКИРАН СО БЕЛ ЧАРШАВ ОГРАБИЛ АВТОМАТ ЗА ИГРИ НА СРЕЌА ВО ТЕТОВСКО

Крадец маскиран со бел чаршав преку телото провалил во локал во тетовското село Јанчиште, мислејќи дека така не може да го препознаат. Но, упадот бил ...
КРАДЕЦ БЕГАЈЌИ ПРЕД ГОНИТЕЛИТЕ СКОКНАЛ ВО ВАРДАР ДА СЕ СПАСИ, НО ПОЧНАЛ ДА СЕ ДАВИ ПА БАРАЛ ПОМОШ

КРАДЕЦ БЕГАЈЌИ ПРЕД ГОНИТЕЛИТЕ СКОКНАЛ ВО ВАРДАР ДА СЕ СПАСИ, НО ПОЧНАЛ ДА СЕ ДАВИ ПА БАРАЛ ПОМОШ

Крадец украл пари од месарница во центарот на Велес, а откако бил откриен бегајќи се фрлил во Вардар, па барал помош за да не се удави. Ова се случи в ...
7 / 7 НАПИСИ