Таг: кујна

ЈА ПАРКИРАЛ КОЛАТА ВО КУЈНА ЗА ДА НЕ МУ ЈА ОДНЕСЕ УРАГАНОТ ДОРИЈАН

ЈА ПАРКИРАЛ КОЛАТА ВО КУЈНА ЗА ДА НЕ МУ ЈА ОДНЕСЕ УРАГАНОТ ДОРИЈАН

Американецот Патрик Елдриџ од Џексонвил го паркираше својот автомобил во кујната за да го заштити од ураганот Доријан, бидејќи не сакал да му биде одд ...
ГОТВАЧИ ОД БАЛКАНОТ НАПРАВИЈА 14 ИЛЈАДИ ПАЛАЧИНКИ И ГО СРУШИЈА СВЕТСКИОТ РЕКОРД

ГОТВАЧИ ОД БАЛКАНОТ НАПРАВИЈА 14 ИЛЈАДИ ПАЛАЧИНКИ И ГО СРУШИЈА СВЕТСКИОТ РЕКОРД

Тим од балкански готвачи го сруши светскиот рекорд за правење на палачинки. Готвачите од Босна и Херцеговина, Србија, Македонија, Црна Гора и од Слове ...
ВЕЛЕШКИТЕ КАФЕАНИ ОСТАНАА БЕЗ КЕЛНЕРИ, ЗАМИНАЛЕ ДА РАБОТАТ НА ЈАДРАН

ВЕЛЕШКИТЕ КАФЕАНИ ОСТАНАА БЕЗ КЕЛНЕРИ, ЗАМИНАЛЕ ДА РАБОТАТ НА ЈАДРАН

Велешките угостители имаат проблем каде и како да најдат лица кои ќе работат во кујна, во кафеанитe, кафетериите, се пожалија тие на состанокот со гра ...
ХОТЕЛОТ „ДАЛЈАН“, ВО КОЈ ПОЛОВИНАТА ВРАБОТЕНИ СЕ ГЛУВОНЕМИ, СО ГОДИНИ ЧЕКА ДА СЕ ИЗГРАДИ ИГРАЛИШТЕ

ХОТЕЛОТ „ДАЛЈАН“, ВО КОЈ ПОЛОВИНАТА ВРАБОТЕНИ СЕ ГЛУВОНЕМИ, СО ГОДИНИ ЧЕКА ДА СЕ ИЗГРАДИ ИГРАЛИШТЕ

Во Охрид, во одморалиштето „Далјан“ кое е во близина на стариот пат за Струга на излезот од градот, половина од  вработените се глувонеми лица. Од чет ...
ЗАТВОРЕНА КУЈНАТА ВО ХОТЕЛОТ ВО ВЕЛЕС КАДЕ РУЧАЛЕ ЗАТРУЕНИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ПЕЛИСТЕР

ЗАТВОРЕНА КУЈНАТА ВО ХОТЕЛОТ ВО ВЕЛЕС КАДЕ РУЧАЛЕ ЗАТРУЕНИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ПЕЛИСТЕР

Од Агенцијата за храна и ветеринарство информираа дека по саботното труење на 12 фудбалери на ФК Пелистер презеле мерки за расчистување на случајот а ...
СОЦИЈАЛЦИ НА ХЕМОТЕРАПИЈА ПЕШАЧАТ ПО 3 КМ ЗА БЕСПЛАТЕН ОБРОК ВО ВЕЛЕС

СОЦИЈАЛЦИ НА ХЕМОТЕРАПИЈА ПЕШАЧАТ ПО 3 КМ ЗА БЕСПЛАТЕН ОБРОК ВО ВЕЛЕС

Социјалците од Велес, и здрави и болни за да добијат бесплатен оброк, мораат да пешачат и по 3 километри за да дојдат до бесплатниот оброк. Од населба ...
6 / 6 НАПИСИ