Таг: кум

ПОЧИНА САЧИН ЛИТЛФЕДЕР, ИНДИЈАНКАТА КОЈА ГО ОДБИ ОСКАРОТ ВО ИМЕТО НА МАРЛОН БРАНДО

ПОЧИНА САЧИН ЛИТЛФЕДЕР, ИНДИЈАНКАТА КОЈА ГО ОДБИ ОСКАРОТ ВО ИМЕТО НА МАРЛОН БРАНДО

Сачин Литлфедер, американската Индијанка активистка која славно го одби Оскарот на Марлон Брандо за „Кум“ во негово име на церемонијата на доделувањет ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ ЏЕЈМС КАН

ПОЧИНА АКТЕРОТ ЏЕЈМС КАН

Џејмс Кан, холивудскиот ветеран кој се прослави со улогата на Сони Корлеоне во „Кум“, почина на 82 години. Еден од водечките американски актери од 197 ...
КУМ 4

КУМ 4

1 Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг фучи на безобразието на ВМРО-ДМПНЕ, а премиерот Зоран Заев уште глуми наивност. Вели дека ќе разговара ...
ЕПИТЕТ КРИМИНАЛЦИ

ЕПИТЕТ КРИМИНАЛЦИ

1 Супер се ова пратенициве од новиот собраниски состав. Цела држава работи, тие одмараат уште пред да празнуваат. Особено се супер овие од новото парл ...
И СКОПЈЕ ДОБИ СВОЈА АЛЕКСАНДРИЈА

И СКОПЈЕ ДОБИ СВОЈА АЛЕКСАНДРИЈА

Во скопската населба Ѓорче Петров, спроти Порта Влае денес беше поставен камен-темелник за новата населба која ќе го носи името Александрија. Насел ...
5 / 5 НАПИСИ