Таг: Куманово

1 34 35 36357 / 357 НАПИСИ
ПОЧИНА ПРЕГАЗЕНОТО ДЕТЕ ВО КУМАНОВО, СОВЕТОТ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА АПЕЛИРА НА НЕСРЕЌАТА ДА НЕ И СЕ ДАВА ЕТНИЧКА ДИМЕНЗИЈА

ПОЧИНА ПРЕГАЗЕНОТО ДЕТЕ ВО КУМАНОВО, СОВЕТОТ ЗА ПРЕВЕНЦИЈА АПЕЛИРА НА НЕСРЕЌАТА ДА НЕ И СЕ ДАВА ЕТНИЧКА ДИМЕНЗИЈА

Почина 4 годишниот Алмир од Куманово, кој минатата сабота беше прегазен пред Здравствениот дом Куманово, поради банална расправија на неговите родител ...
ЛИФТ ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМАНОВО

ЛИФТ ЗГМЕЧИ ДЕТЕ ВО КУМАНОВО

Шестгодишно дете загина во Куманово згмечено од лифт, јавува репортерот на СДК.МК Несреќата се случила денеска околу 11 часот во зграда на булеваро ...
НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

НЕДЕЛКОВА: ВЛАДАТА ГО ПОНИЖИ ВРХОВНИОТ СУД

Газда на свечената сала на Врховниот суд, која министерот за финансии Зоран Ставрески ја узурпира со одлука на Владата и му ја даде во владение на Осн ...
ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

ПО ПАУЗА, ВЕЧЕРВА СЕ ПРОТЕСТИРАШЕ И ВО КУМАНОВО

Шарените револуционери, по неколку дена одмор, вечерва продолжија со протестите и по кумановските улици. Претставници на невладини организации, опозиц ...
СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

СО БОЕЊЕ НА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗАВРШИ ПРОТЕСТОТ ВО СКОПЈЕ

Демонстрациите во Скопје завршија со боење на бараката каде што е сместена градската администрација и Кабинетот на градоначалникот на Скопје Коце Трај ...
ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

ОСУМ ДЕНА ПРОТЕСТИ БЕЗ СЕНДВИЧИ

Вчера во Скопје осми ден маршираа илјадници демонстранти, а се протестираше и во Прилеп, Струмица, Кочани, Куманово, Велес и Битола. Во Скопје и вч ...
ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

ЗА ВЕЧЕРВА НАЈАВЕНИ ПРОТЕСТИ И ВО ШТИП И КУМАНОВО

Неколку граѓански организации најавија дека од вечерва покрај во Скопје, ќе се протестира и во Штип и во Куманово. Граѓанското здружение „Протестир ...
1 34 35 36357 / 357 НАПИСИ