Таг: квалификации за Светско првенство

СЕ ПОСРАМОТИВМЕ ДО КОСКА ПРОТИВ ФУДБАЛСКО ЏУЏЕ – ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЖЕСТОКО ЈА КРИТИКУВААТ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ПО ПОРАЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА

СЕ ПОСРАМОТИВМЕ ДО КОСКА ПРОТИВ ФУДБАЛСКО ЏУЏЕ – ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ ЖЕСТОКО ЈА КРИТИКУВААТ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ПО ПОРАЗОТ ОД МАКЕДОНИЈА

„Ова е како да сме го освоиле Европското првенство“, изјави селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски по вчерашната историск ...
ПАНАМА СО ФАНТОМСКИ ГОЛ ЗА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ НА МУНДИЈАЛ

ПАНАМА СО ФАНТОМСКИ ГОЛ ЗА ПРВПАТ СЕ ПЛАСИРАШЕ НА МУНДИЈАЛ

Фудбалската федерација на САД соопшти дека нема основа да се жали, откако нејзината репрезентација не се квалификуваше на Светското првенство 2018 во ...
МАКЕДОНИЈА РЕМИЗИРАШЕ СО ИТАЛИЈА И ЈА ПРАТИ ВО БАРАЖ ЗА МУНДИЈАЛОТ

МАКЕДОНИЈА РЕМИЗИРАШЕ СО ИТАЛИЈА И ЈА ПРАТИ ВО БАРАЖ ЗА МУНДИЈАЛОТ

Македонската фудбалска репрезентација го оствари еден од највредните резултати на официјални натпревари, откако на гостувањето во Торино одигра 1:1 пр ...
СИРИСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЗА СЕКОЈ МЕЧ МОРАА ДА ПАТУВААТ 11.000 КИЛОМЕТРИ, А СЕГА СЕ НА ЧЕКОР ДО СВЕТСКОТО ВО РУСИЈА

СИРИСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ЗА СЕКОЈ МЕЧ МОРАА ДА ПАТУВААТ 11.000 КИЛОМЕТРИ, А СЕГА СЕ НА ЧЕКОР ДО СВЕТСКОТО ВО РУСИЈА

Од војната уништената Сирија ги продолжи своите надежи за пласман на Светското првенство 2018 во Русија, откако со голот во 93. минута извлече 2:2 со ...
МАКЕДОНИЈА ОД ПЕНАЛ СЕ СПАСИ ОД ПОРАЗ ОД АЛБАНИЈА ВО СТРУМИЦА

МАКЕДОНИЈА ОД ПЕНАЛ СЕ СПАСИ ОД ПОРАЗ ОД АЛБАНИЈА ВО СТРУМИЦА

Македонската фудбалска репрезентација не успеа да ја совлада Албанија во Струмица, одигрувајќи само 1:1 (0:0) во осмото коло од квалификациите за Свет ...
ТЕРЕНОТ Е ТАКОВ КАКОВ ШТО Е, СЕ ПОЖАЛИ ШПАНСКИОТ СЕЛЕКТОР ЛОПЕТЕГИ ПО ПОСЕТАТА НА „ФИЛИП ВТОРИ“

ТЕРЕНОТ Е ТАКОВ КАКОВ ШТО Е, СЕ ПОЖАЛИ ШПАНСКИОТ СЕЛЕКТОР ЛОПЕТЕГИ ПО ПОСЕТАТА НА „ФИЛИП ВТОРИ“

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Хулен Лопетеги со неговите помошници утринава бил да ја провери состојбата на тревникот на стадионот ...
6 / 6 НАПИСИ