Таг: Квентин Тарантино

ТАРАНТИНО ГО ПОДГОТВУВА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ФИЛМ НАСЛОВЕН „ФИЛМСКИ КРИТИЧАР“

ТАРАНТИНО ГО ПОДГОТВУВА СВОЈОТ ПОСЛЕДЕН ФИЛМ НАСЛОВЕН „ФИЛМСКИ КРИТИЧАР“

Квентин Тарантино го подготвува својот десетти и последен филм, чиј работен наслов е „Филмски критичар“ (The Movie Critic). Повикувајќи се на добро уп ...
ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ НАВЕСТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ИМА ЈАСЕН ФАВОРИТ НА ОСКАРИТЕ

ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ НАВЕСТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ИМА ЈАСЕН ФАВОРИТ НА ОСКАРИТЕ

Златните глобуси навестија дека нема да има јасен фаворит на претстојните Оскари, откако филмовите со најмногу номинации не освоија речиси ништо. Н ...
ТАРАНТИНО СЕ ВРАТИ ВО КАН СО ЉУБОВНО ПИСМО КОН ХОЛИВУД

ТАРАНТИНО СЕ ВРАТИ ВО КАН СО ЉУБОВНО ПИСМО КОН ХОЛИВУД

Леонардо ДиКаприо вели дека со Бред Пит направиле „филмско поврзување“ со снимањето на филмот на Квентин Тарантино, „Беше еднаш во Холивуд“. Двете ...
АЛМОДОВАР, ЏАРМУШ, МАЛИК И ЛОУЧ ВО ТРКА ЗА ЗЛАТНАТА ПАЛМА НА КАН, ФИЛМОТ НА ТАРАНТИНО СÈ УШТЕ СЕ МОНТИРА

АЛМОДОВАР, ЏАРМУШ, МАЛИК И ЛОУЧ ВО ТРКА ЗА ЗЛАТНАТА ПАЛМА НА КАН, ФИЛМОТ НА ТАРАНТИНО СÈ УШТЕ СЕ МОНТИРА

Четири режисерки ќе се натпреваруваат за Златната палма на 72. издание на Канскиот филмски фестивал, кој денеска ја објави селекцијата за награди за п ...
АКО АКТЕР ВЛЕЗЕ СО ТЕЛЕФОН НА СЕТ, ЌЕ БИДЕ ИЗБРКАН – ХОЛИВУДСКИТЕ  РЕЖИСЕРИ ЗАБРАНУВААТ СМАРТФОНИ

АКО АКТЕР ВЛЕЗЕ СО ТЕЛЕФОН НА СЕТ, ЌЕ БИДЕ ИЗБРКАН – ХОЛИВУДСКИТЕ РЕЖИСЕРИ ЗАБРАНУВААТ СМАРТФОНИ

Тешко е да се замисли кој било агол на планетата каде што смартфоните не се присутни. Но, режисерот на „Почеток“ и „Интерстелар“ Кристофер Нолан е при ...
5 / 5 НАПИСИ