Таг: Лабина Митевска

1 2 3 10 / 26 НАПИСИ
ГЛАВНИТЕ ХЕРОИНИ МИ СЕ ОД ШУТО ОРИЗАРИ И СЕ РАДУВАМ ДЕКА НАСКОРО СИТЕ ЌЕ ГО ВИДАТ НИВНИОТ ТАЛЕНТ, ВЕЛИ РЕЖИСЕРКАТА ДИНА ДУМА ЗА НОВИОТ ФИЛМ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ГЛАВНИТЕ ХЕРОИНИ МИ СЕ ОД ШУТО ОРИЗАРИ И СЕ РАДУВАМ ДЕКА НАСКОРО СИТЕ ЌЕ ГО ВИДАТ НИВНИОТ ТАЛЕНТ, ВЕЛИ РЕЖИСЕРКАТА ДИНА ДУМА ЗА НОВИОТ ФИЛМ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Рефлектори, камери, монитори, микрофони, компјутери, слушалки и екипа со токи-воки се поставени во дворот и ходниците на Средното училиште „Браќа Мила ...
ЧУКНАВ НА ВРАТАТА НА „ВАРДАР ФИЛМ” И ИМ РЕКОВ ДЕКА ПРАВАМ УБАВО КАФЕ, ПА ДОБИВ ГЛАВНА УЛОГА ВО „ПРЕД ДОЖДОТ“, РЕЧЕ ЛАБИНА МИТЕВСКА, ЕДНА ОД ЛАУРЕАТИТЕ НА „БРАЌА МАНАКИ“

ЧУКНАВ НА ВРАТАТА НА „ВАРДАР ФИЛМ” И ИМ РЕКОВ ДЕКА ПРАВАМ УБАВО КАФЕ, ПА ДОБИВ ГЛАВНА УЛОГА ВО „ПРЕД ДОЖДОТ“, РЕЧЕ ЛАБИНА МИТЕВСКА, ЕДНА ОД ЛАУРЕАТИТЕ НА „БРАЌА МАНАКИ“

Оскаровецот Питер Бижу ја доби наградата Златна Камера 300 за животен опус на 44. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манак ...
„БРАЌА МАНАКИ“ ОТВОРА СО „ДОМАЌИНСТВО ЗА ПОЧЕТНИЦИ“ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ, ГОДИНАШНИ ЛАУРЕАТИ СЕ ОСКАРОВЕЦОТ ПИТЕР БИЖУ И ЛАБИНА МИТЕВСКА

„БРАЌА МАНАКИ“ ОТВОРА СО „ДОМАЌИНСТВО ЗА ПОЧЕТНИЦИ“ НА ГОРАН СТОЛЕВСКИ, ГОДИНАШНИ ЛАУРЕАТИ СЕ ОСКАРОВЕЦОТ ПИТЕР БИЖУ И ЛАБИНА МИТЕВСКА

Македонскиот филм „Домаќинство за почетници“ на македонско-австралискиот режисер Горан Столевски ќе го отвори 44. издание на Интернационалниот фестива ...
КОЛКУ И ДА Е ТЕШКА УМЕТНОСТА, ДОЛЖНИ СМЕ ДА НÈ БОЛИ СТОМАК СО ДЕНОВИ, РЕЧЕ ЛАБИНА МИТЕВСКА ПО ПРЕМИЕРАТА НА „НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“

КОЛКУ И ДА Е ТЕШКА УМЕТНОСТА, ДОЛЖНИ СМЕ ДА НÈ БОЛИ СТОМАК СО ДЕНОВИ, РЕЧЕ ЛАБИНА МИТЕВСКА ПО ПРЕМИЕРАТА НА „НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“

Режисерката Теона Стругар Митевска вели дека „Најсреќниот човек на светот“ почнале да го подготвуваат пред пет години, и тогаш не ни можеле да претпос ...
„НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“ НА ТЕОНА МИТЕВСКА НА 27 ОКТОМВРИ СО КИНОПРЕМИЕРА ВО СКОПЈЕ

„НАЈСРЕЌНИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ“ НА ТЕОНА МИТЕВСКА НА 27 ОКТОМВРИ СО КИНОПРЕМИЕРА ВО СКОПЈЕ

Македонската кинопремиера на филмот „Најсреќниот човек на светот“ на режисерката Теона Стругар Митевска е закажана на 27 октомври во киното „Милениум“ ...
ТЕОНА И ЛАБИНА МИТЕВСКИ РЕНОВИРАА ЧИТАЛНА ВО НУБ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ЗА СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ ФИЛМ

ТЕОНА И ЛАБИНА МИТЕВСКИ РЕНОВИРАА ЧИТАЛНА ВО НУБ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“ ЗА СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ ФИЛМ

Режисерката Теона Стругар Митевска деновиве во Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје го снима својот нов филм „Нај ...
И МАКЕДОНИЈА НА БЕРЛИНАЛЕ СО РОМАНСКИОТ „МАЛМКРОГ“ НА ПУЈУ, ЧИЈ ПРОДУЦЕНТ Е ЛАБИНА МИТЕВСКА

И МАКЕДОНИЈА НА БЕРЛИНАЛЕ СО РОМАНСКИОТ „МАЛМКРОГ“ НА ПУЈУ, ЧИЈ ПРОДУЦЕНТ Е ЛАБИНА МИТЕВСКА

„Малмкрог“, новиот филм на еден од најреномираните романски режисери Кристи Пују во кој македонски копродуцент е „Сестри и брат Митевски“, ќе ја отвор ...
„ПЕТРУНИЈА“ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ЈА ДОБИ ПРВАТА НАГРАДА НА АРАПСКИОТ ФИЛМСКИ ЦЕНТАР ЗА НАЈДОБАР ЕВРОПСКИ ФИЛМ

„ПЕТРУНИЈА“ НА ТЕОНА МИТЕВСКА ЈА ДОБИ ПРВАТА НАГРАДА НА АРАПСКИОТ ФИЛМСКИ ЦЕНТАР ЗА НАЈДОБАР ЕВРОПСКИ ФИЛМ

Филмот на режисерката Теона Стругар Митевска „Господ постои, името ѝ е Петрунија“ ја доби првата награда за најдобар европски филм од жири составено о ...
МУЗАТА НА АЛМОДВАР РОСИ ДЕ ПАЛМА И ЅВЕЗДАТА НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЕРИК КАНТОНА ЌЕ СНИМААТ ФИЛМ ВО МАКЕДОНИЈА

МУЗАТА НА АЛМОДВАР РОСИ ДЕ ПАЛМА И ЅВЕЗДАТА НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ЕРИК КАНТОНА ЌЕ СНИМААТ ФИЛМ ВО МАКЕДОНИЈА

Шпанската актерка Роси де Палма, муза на славниот шпански режисер Педро Алмодовар, и францускиот актер и поранешен фудбалер на Манчестер јунајтед Ерик ...
„НЕТФЛИКС“ ЌЕ СНИМА МИНИ ТВ-СЕРИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

„НЕТФЛИКС“ ЌЕ СНИМА МИНИ ТВ-СЕРИЈА ВО МАКЕДОНИЈА

Гигантот во телевизиската продукција „Нетфликс“ ќе снима мини ТВ-серија во Македонија, објави денес продуцентката Лабина Митевска. Серијата од осум ...
1 2 3 10 / 26 НАПИСИ