Таг: Леди Гага

„ЗЕЛЕНА КНИГА“ ГО ШОКИРАШЕ „РОМА“ И ГО ОСВОИ ОСКАРОТ ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ

„ЗЕЛЕНА КНИГА“ ГО ШОКИРАШЕ „РОМА“ И ГО ОСВОИ ОСКАРОТ ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ

Алфонсо Куарон трипати излегуваше да прими оскар на 91. доделување на најпрестижните филмски награди, но во големото изненадување не вечерта, „Зелена ...
БИОГРАФСКИОТ ФИЛМ ЗА ДИК ЧЕЈНИ ГИ ПРЕДВОДИ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

БИОГРАФСКИОТ ФИЛМ ЗА ДИК ЧЕЈНИ ГИ ПРЕДВОДИ НОМИНАЦИИТЕ ЗА ЗЛАТЕН ГЛОБУС

„Потпретседател“, биографскиот филм за поранешниот американски потпретседател Дик Чејни, со Кристијан Бејл во насловната улога, ја предводи листата на ...
ЛЕДИ ГАГА, ШЕР, КИМ КАРДАШИЈАН И ДРУГИ СЛАВНИ ЛИЧНОСТИ БЕГААТ ОД ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

ЛЕДИ ГАГА, ШЕР, КИМ КАРДАШИЈАН И ДРУГИ СЛАВНИ ЛИЧНОСТИ БЕГААТ ОД ПОЖАРИТЕ ВО КАЛИФОРНИЈА

Пожарите кои со голема брзина се шират низ јужна Калифорнија уништија легендарен филмски сет и принудија голем број славни личности да ги напуштат сво ...
ПОЧИНА МОДНИОТ БУНТОВНИК, ДИЗАЈНЕРОТ АЗЕДИН АЛАЈА

ПОЧИНА МОДНИОТ БУНТОВНИК, ДИЗАЈНЕРОТ АЗЕДИН АЛАЈА

Дизајнерот Азедин Алаја, родум од Тунис, моден иконоборец чии наметливи стилови ги дефинираа 1980-тите години и кој облекуваше познати жени од Холивуд ...
БИТОЛСКИ ТЕАТАР ДОБИ ГАГА КАРТА ЗА КАЈ ЛЕДИ ГАГА

БИТОЛСКИ ТЕАТАР ДОБИ ГАГА КАРТА ЗА КАЈ ЛЕДИ ГАГА

Санта Барбара не е провинциско место, зашто таму живеат најголемите ѕвезди на земјата, како Леди Гага, одговори директорот на Битолскиот театар Валент ...
5 / 5 НАПИСИ