ЛЕДИ ГАГА СО ЗЛАТЕН МИКРОФОН ЈА ОТПЕА ХИМНАТА НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕН

  ЛЕДИ ГАГА СО ЗЛАТЕН МИКРОФОН ЈА ОТПЕА ХИМНАТА НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА БАЈДЕНЛеди Гага го следеше Бајден и во кампањата (Фото: Ројтерс)

  Леди Гага со златен микрофон во рацете ја изведе американската химна на инаугурацијата на Џо Бајден во Вашингтон, следејќи ги стапките на Бијонсе и оперската дива Маријан Андерсон, која пееше на церемониите за Џон Кенеди и неговиот претходник Двајт Ајзенхауер.

  Поп ѕвездата, која го следеше Бајден и во кампањата, изјави дека е длабоко почестена што била избрана да пее на церемонијата.

  Освен Гага, во чест на Бајден ќе настапат и Џенифер Лопес и кантри ѕвездата Гарт Брукс.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира