Таг: лекари

1 7 8 983 / 83 НАПИСИ
ТУРЦИЈА ПРИТВОРИ ВРВНИ ЛЕКАРИ, КОИ ЕРДОГАН ГИ НАРЕЧЕ ПРЕДАВНИЦИ ОТИ ЈА ОСУДИЛЕ АКЦИЈАТА ВО СИРИЈА

ТУРЦИЈА ПРИТВОРИ ВРВНИ ЛЕКАРИ, КОИ ЕРДОГАН ГИ НАРЕЧЕ ПРЕДАВНИЦИ ОТИ ЈА ОСУДИЛЕ АКЦИЈАТА ВО СИРИЈА

Турскиот јавен обвинител нареди притворање на 11-мина врвни лекари, откако Турската лекарска асоцијација ја критикуваше воената акција во Сирија, која ...
НА БИТОЛA Ѝ ТРЕБААТ СТОТИНА ДОКТОРИ СПЕЦИЈАЛИСТИ, ПЕДИЈАТРИ ДОАЃААТ ОД ПРИЛЕП И ОД ОХРИД

НА БИТОЛA Ѝ ТРЕБААТ СТОТИНА ДОКТОРИ СПЕЦИЈАЛИСТИ, ПЕДИЈАТРИ ДОАЃААТ ОД ПРИЛЕП И ОД ОХРИД

На битолското здравство му недостигаат околу стотина лекари, покажува исцрпната анализа на докторката Весна Спиркоска, вработена во Итната медицинска ...
НА ИТНАТА ПОМОШ ВО ПРИЛЕП ИТНО Ѝ ТРЕБААТ ЛЕКАРИ

НА ИТНАТА ПОМОШ ВО ПРИЛЕП ИТНО Ѝ ТРЕБААТ ЛЕКАРИ

Службата за итна помош во Прилеп не е кадровски екипирана. Од потребните 16 лекари, во моментов се ангажирани 14, но од нив двајца се со договор на де ...
1 7 8 983 / 83 НАПИСИ