Таг: Лео Меси

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ЈА ОСВОИ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ НА „ФРАНС ФУДБАЛ“

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ЈА ОСВОИ „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ НА „ФРАНС ФУДБАЛ“

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер во изборот на „Франс фудбал“, додека меѓу дамите тоа е американската репрезентативка Ме ...
МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

МЕСИ ПО ШЕСТИ ПАТ ИЗБРАН ЗА НАЈДОБАР СВЕТСКИ ФУДБАЛЕР

Лео Меси по шести пат е прогласен за најдобар светски фудбалер, иако Вирџил ван Дајк важеше за голем фаворит. Освен што стана шампион на Шпанија со ...
МЕСИ СУСПЕНДИРАН НА ТРИ МЕСЕЦИ ОТКАКО ОБВИНИ ДЕКА КОПА АМЕРИКА БЕШЕ НАМЕСТЕНА ЗА БРАЗИЛ

МЕСИ СУСПЕНДИРАН НА ТРИ МЕСЕЦИ ОТКАКО ОБВИНИ ДЕКА КОПА АМЕРИКА БЕШЕ НАМЕСТЕНА ЗА БРАЗИЛ

Лео Меси доби тримесечна суспензија од меѓународниот фудбал за изјавите дека Копа Америка е корумпирана. Капитенот на Аргентина доби црвен картон н ...
МЕСИ НЕ УСПЕА УШТЕ ЕДНАШ СО АРГЕНТИНА, БРАЗИЛ ВО ФИНАЛЕТО НА КОПА АМЕРИКА

МЕСИ НЕ УСПЕА УШТЕ ЕДНАШ СО АРГЕНТИНА, БРАЗИЛ ВО ФИНАЛЕТО НА КОПА АМЕРИКА

Лео Меси пропушти уште една шанса да освои титула на репрезентативен план, откако Аргентина беше поразена од Бразил со 2:0 во полуфиналето на Копа Аме ...
ЛЕО МЕСИ ЈА СКРШИ РАКАТА И ГО ПРОПУШТА ЕЛ КЛАСИКО

ЛЕО МЕСИ ЈА СКРШИ РАКАТА И ГО ПРОПУШТА ЕЛ КЛАСИКО

Лео Меси ќе го пропушти претстојното големо дерби со Реал Мадрид поради фрактура на раката, соопшти Барселона. Меси се повреди при незгоден пад во ...
ФРАНЦИЈА ГО ОСТАВИ МЕСИ БЕЗ СВЕТСКА ТИТУЛА

ФРАНЦИЈА ГО ОСТАВИ МЕСИ БЕЗ СВЕТСКА ТИТУЛА

Франција ја исфрли Аргентина во осминафиналето на Светското првенство во Русија, уништувајќи му ја, веројатно, последната шанса на Лео Меси да се заки ...
МЕСИ СЕПАК НЕ СЕ ВРАЌА ДОМА, БЕКОТ РОХО ЈА СПАСИ АРГЕНТИНА

МЕСИ СЕПАК НЕ СЕ ВРАЌА ДОМА, БЕКОТ РОХО ЈА СПАСИ АРГЕНТИНА

Лео Меси сепак не се враќа дома по првата фаза од Светското првенство во Русија, откако Аргентина на драматичен начин ја совлада Нигерија со 2:1, за д ...
ИНДИЕЦ ТРГНА СО ВЕЛОСИПЕД НА МУНДИЈАЛОТ ВО РУСИЈА ЗА ДА ГО ЗАПОЗНАЕ ЛЕО МЕСИ

ИНДИЕЦ ТРГНА СО ВЕЛОСИПЕД НА МУНДИЈАЛОТ ВО РУСИЈА ЗА ДА ГО ЗАПОЗНАЕ ЛЕО МЕСИ

Клифин Френсис имаше голема желба да оди во Русија за да го гледа Светското првенство, но како повремен професор по математика кој дневно заработува д ...
МЕСИ КОНЕЧНО ГО СОВЛАДА БУФОН

МЕСИ КОНЕЧНО ГО СОВЛАДА БУФОН

Лео Меси, конечно, успеа да му даде гол на Џанлуиџи Буфон, откако Барселона го совлада Јувентус со 3:0 на стартот на новата сезона во Лигата на шампио ...
9 / 9 НАПИСИ