Таг: лепак

ИВАНОВ Е НЕБИТЕН АКО ПРАТЕНИЦИТЕ САМИ СОБЕРАТ МНОЗИНСТВО

ИВАНОВ Е НЕБИТЕН АКО ПРАТЕНИЦИТЕ САМИ СОБЕРАТ МНОЗИНСТВО

Сосема е неважно дали претседателот на државата Ѓорге Иванов ќе го додели или не мандатот за формирање на влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев, или пак ...
ДЕЖУРНА СЛУЖБА ВО СОБРАНИЕТО ГО ЧЕКА ПРЕДЛОГОТ НА МАНДАТАРОТ ЗА НОВА ВЛАДА

ДЕЖУРНА СЛУЖБА ВО СОБРАНИЕТО ГО ЧЕКА ПРЕДЛОГОТ НА МАНДАТАРОТ ЗА НОВА ВЛАДА

Во Собранието вечерва соодветна служба чека да го заведе предлогот на мандатарот за нова влада, според одребите од Деловникот, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК ...
2 / 2 НАПИСИ