Таг: Левица

1 6 7 8 9 80 / 83 НАПИСИ
БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

Како во партизанско доба мафтаат со црвени знамиња, носат пароли за социјална правда, пеат песни од НОБ, ја слушаат Интернационалата и песната на анти ...

ТЕШКА ДИЈАГНОЗА

1Не ви е јасно што значи селективна аболиција? Сега ќе ви објаснам. Истиот ден кога ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ во Собранието изгласаа  закон со кој аболи ...
СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОДЛОЖЕНО, ОСТАНУВААТ ДО ДОМАШЕН ПРИТВОР

СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОДЛОЖЕНО, ОСТАНУВААТ ДО ДОМАШЕН ПРИТВОР

Судењето на членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски од партијата Левица, кои се товарат дека учествувале во демолирањето на народната ...
ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“, СУДЕЊЕТО ВО СКОПЈЕ ОДЛОЖЕНО

ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА ЗА ОСЛОБОДУВАЊЕ НА САВЕСКИ ОД „ЛЕВИЦА“, СУДЕЊЕТО ВО СКОПЈЕ ОДЛОЖЕНО

Во Битола, родниот град на притворениот Здравко Савески од партијата „Левица“, се одржа собир пред Основниот суд за негово ослободување. Судот во С ...
И КРИВИЧНИОТ СУД ПАДНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

И КРИВИЧНИОТ СУД ПАДНА ПРЕД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Шарената револуција вечерва ја бојадисува зградата на Кривичниот суд. Се фрлаат балони со боја и се скандира паролата „Нема правда, нема мир“. Антивла ...
ПРОТЕСТИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО НА АВГАНИСТАН НА КРИЗНАТА СВЕТСКА МАПА

ПРОТЕСТИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА УЛИЦА, МАКЕДОНИЈА ВО ДРУШТВО НА АВГАНИСТАН НА КРИЗНАТА СВЕТСКА МАПА

Граѓанското здружение Протестирам најави дека од вечерва повторно ќе се организираат протести низ Скопје, со почеток во 18 часот пред седиштето на Спе ...

СУДСКА КОНТРАРЕВОЛУЦИЈА

1 Кога еднаш ќе заврши оваа фаза на развојот на македонската држава во едно сум сигурен.  Историјата ќе го памети Ѓорге Иванов како претседател кој им ...
УШТЕ 30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА САВЕСКИ И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

УШТЕ 30 ДЕНА КУЌЕН ПРИТВОР ЗА САВЕСКИ И ЗА ДВАЈЦА ДЕМОНСТРАНТИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Куќниот притвор за нови 30 дена им е продлжен на членот на Президиумот на Левица проф. Здравко Савески и на уште двајца демонстранти приведени по прот ...
ШАРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ „МВР ПРОДУКЦИЈА“ И ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

ШАРЕН ПРОТЕСТ ПРОТИВ „МВР ПРОДУКЦИЈА“ И ПРИТВОРОТ ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

Антивладиниот протест во Скопје вчера беше помалку масовен од претходните денови, но антивладините демонстранти беа погневни поради куќниот притвор шт ...
ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ТРАНСПОРТЕР“ СЛОБОДА, ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРИТВОР

ЗА ОСОМНИЧЕНИТЕ ВО „ТРАНСПОРТЕР“ СЛОБОДА, ЗА ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПРИТВОР

Додека двајцата членови на партијата „Левица“, Здравко Савески и Владимир Куновски остануваат во куќен притвор, Кривичниот совет на Основниот суд Скоп ...
1 6 7 8 9 80 / 83 НАПИСИ