Таг: лидерска средба

1 5 6 763 / 63 НАПИСИ
КОЦИЈАНЧИЧ: РЕТРОГРАДНИТЕ ЧЕКОРИ ГИ МИНИРАА ПРЖИНО И ВИЕНА

КОЦИЈАНЧИЧ: РЕТРОГРАДНИТЕ ЧЕКОРИ ГИ МИНИРАА ПРЖИНО И ВИЕНА

Европската комисија денеска изрази жалење што нема да се одржи утрешна лидерската средба во Виена, соопшти денеска за „Мета“ портпаролката на Европска ...
СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА, АМА УСЛОВЕНО

СДСМ ЌЕ ОДИ ВО ВИЕНА, АМА УСЛОВЕНО

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, сè уште нема донесено дефинитивна одлука дали ќе оди на лидерската средба во Виена, закажана за петок, но големи се ...
ЕУ РАБОТИ НА НОВА ЛИДЕРСКА

ЕУ РАБОТИ НА НОВА ЛИДЕРСКА

Европската комисија засега не потврдува дали политичките лидери в петок во Виена ќе имаат средба со тројцата европратеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Р ...
1 5 6 763 / 63 НАПИСИ