Таг: Лига на шампиони

1 2 3 4 30 / 36 НАПИСИ
ЈАНЕ КАКО ГОСТИН НА ПОГБА ЌЕ ГО ГЛЕДА ЈУНАЈТЕД ПРОТИВ СЕВИЛЈА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

ЈАНЕ КАКО ГОСТИН НА ПОГБА ЌЕ ГО ГЛЕДА ЈУНАЈТЕД ПРОТИВ СЕВИЛЈА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Јане Велковски ќе го гледа осминафиналниот меч од Лигата на шампиони меѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Севилја како гостин на фудбалерот на англиск ...
ГОЛМАНОТ НА ЦСКА МОСКВА НЕ ПРИМИ ГОЛ ПО 11 ГОДИНИ

ГОЛМАНОТ НА ЦСКА МОСКВА НЕ ПРИМИ ГОЛ ПО 11 ГОДИНИ

Игор Акинфеев прекина една од најнепријатните традиции во историјата на Лигата на шампионите, откако не прими гол на еден натпревар по цели 11 години. ...
ИБРАХИМОВИЌ ЗАИГРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ И ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ИБРАХИМОВИЌ ЗАИГРА ПО СЕДУМ МЕСЕЦИ И ПОСТАВИ РЕКОРД НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Златан Ибрахимовиќ ги одигра првите минути, откако во април заработи тешка повреда на коленото, поради која многумина стравуваа дека кариерата му е за ...
СПОРТИНГ ГО ОТКУПИ СТЕФАН РИСТОВСКИ ОД РИЕКА ЗА 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА

СПОРТИНГ ГО ОТКУПИ СТЕФАН РИСТОВСКИ ОД РИЕКА ЗА 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА

Само месец и пол откако го доведе на заем, Спортинг Лисабон целосно го откупи договорот на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски од Риека. Ка ...
МЕСИ КОНЕЧНО ГО СОВЛАДА БУФОН

МЕСИ КОНЕЧНО ГО СОВЛАДА БУФОН

Лео Меси, конечно, успеа да му даде гол на Џанлуиџи Буфон, откако Барселона го совлада Јувентус со 3:0 на стартот на новата сезона во Лигата на шампио ...
ФУДБАЛСКИ ПЕХАРИ ОД ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ЛИГА ЕВРОПА И УЕФА СУПЕРКУП ИЗЛОЖЕНИ ВО ТЕТОВО

ФУДБАЛСКИ ПЕХАРИ ОД ЛИГА НА ШАМПИОНИ, ЛИГА ЕВРОПА И УЕФА СУПЕРКУП ИЗЛОЖЕНИ ВО ТЕТОВО

Најзначајните европски фудбалски трофеи, пехарите од Лига на шампиони, Европска лига и Супер куп на УЕФА денеска беа изложени во Тетово. Со ова започн ...
ЕВРОПСКИТЕ ШАМПИОНИ ЈА ПРОСЛАВИЈА ТИТУЛАТА СО ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА 

ЕВРОПСКИТЕ ШАМПИОНИ ЈА ПРОСЛАВИЈА ТИТУЛАТА СО ИЛЈАДНИЦИ ГРАЃАНИ НА ПЛОШТАДОТ МАКЕДОНИЈА 

Илјадници граѓани се собраа на Плоштадот Македонија за пречекот на европските шампиони, ракометарите на Вардар, кои денеска се вратија од Келн. Откако ...
КАМИОН ПРОПАДНА НА ПЛОШТАД ДОДЕКА СЕ СПРЕМА ПРЕЧЕКОТ НА РАКОМЕТАРИТЕ

КАМИОН ПРОПАДНА НА ПЛОШТАД ДОДЕКА СЕ СПРЕМА ПРЕЧЕКОТ НА РАКОМЕТАРИТЕ

Камион пропадна во фонтаната на Плоштад Македонија, додека траат подготовките за свечениот пречек на ракометарите на Вардар за освоената шампионска ти ...
ВАРДАР ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

ВАРДАР ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

Вардар го победи Пари Сен Жермен со 24:23 во финалето на ракометната Лигата на шампиони и првпат во својата историја стана европски шампион. Како и ...
РЕАЛ МАДРИД И БУФОН ЦЕЛАТ НА ИСТОРИЈА ВО ВЕЧЕРАШНОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

РЕАЛ МАДРИД И БУФОН ЦЕЛАТ НА ИСТОРИЈА ВО ВЕЧЕРАШНОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Реал Мадрид ќе се обиде да стане првиот тим што освоил две титули по ред во Лигата на шампиони кога вечерва (20.45ч.) ќе се сретне со Јувентус во фина ...
1 2 3 4 30 / 36 НАПИСИ