Таг: Лига на шампиони

1 2 3 4 20 / 36 НАПИСИ
НЕ ЗНАМ КАКО НИ УСПЕА, КАЖА ТРЕНЕРОТ КЛОП ПО ПЛАСМАНОТ НА ЛИВЕРПУЛ ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

НЕ ЗНАМ КАКО НИ УСПЕА, КАЖА ТРЕНЕРОТ КЛОП ПО ПЛАСМАНОТ НА ЛИВЕРПУЛ ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Ливерпул на сензационален начин ја елиминираше Барселона и се пласираше во своето деветто финале на Лигата на шампионите, откако во реваншот на „Енфил ...
ВАРДАР СО БАРСЕЛОНА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

ВАРДАР СО БАРСЕЛОНА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА ФАЈНЛ ФОРОТ ВО КЕЛН

Ракометарите на Вардар ќе се сретнат со Барселона во полуфиналето на завршниот турнир на Лигата на шампионите во Келн, што ќе биде реприза на нивниот ...
РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

РАКОМЕТАРИТЕ НА ВАРДАР ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

Ракометарите на Вардар ќе го заокружат најуспешното поглавје во историјата на клубот со уште еден настап во Келн. Трета година по ред, Вардар ќе иг ...
ВАРДАР УБЕДЛИВ ПРОТИВ МОНПЕЛЈЕ, ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА ЛШ ЌЕ ИГРА ПРОТИВ ЗАГРЕБ

ВАРДАР УБЕДЛИВ ПРОТИВ МОНПЕЛЈЕ, ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА ЛШ ЌЕ ИГРА ПРОТИВ ЗАГРЕБ

Ракометарите на Вардар лесно го победија европскиот шампион Монпелје со 33-27 во последниот меч од фазата на групи на Лигата на шампиони. И покрај поб ...
ФЕНОМЕНАЛНИОТ БЕЈЛ ГО ПОТОПИ ЛИВЕРПУЛ ЗА 13. ЕВРОПСКА ТИТУЛА НА РЕАЛ

ФЕНОМЕНАЛНИОТ БЕЈЛ ГО ПОТОПИ ЛИВЕРПУЛ ЗА 13. ЕВРОПСКА ТИТУЛА НА РЕАЛ

Два кикса на голманот Кариус и спектакуларниот погодок на Герет Бејл му ја донесоа 13. европска титула на Реал Мадрид, кој со 3:1 (0:0) го совлада Лив ...
МОНПЕЛЈЕ МУ ЈА ОДЗЕДЕ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР, УТРЕ СО ПСЖ ЗА ТРЕТО МЕСТО

МОНПЕЛЈЕ МУ ЈА ОДЗЕДЕ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА НА ВАРДАР, УТРЕ СО ПСЖ ЗА ТРЕТО МЕСТО

Новиот освојувач на ракометната Лига на шампиони, сепак, ќе го даде Франција. Вардар нема да ја брани титулата во утрешното финале на завршниот тур ...
ВАРДАР ЌЕ ЈА БРАНИ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

ВАРДАР ЌЕ ЈА БРАНИ ЕВРОПСКАТА ТИТУЛА ВО КЕЛН

Втора година по ред, ракометарите на Вардар отидоа до самиот крај и ќе ја завршат својата европска сезона во Келн. Вардар ќе ја брани европската ти ...
СУДИЈАТА ОЛИВЕР ИМА КОРПА ЗА ЃУБРЕ МЕСТО СРЦЕ, КАЖА БУФОН ЗА СПОРНИОТ ПЕНАЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД

СУДИЈАТА ОЛИВЕР ИМА КОРПА ЗА ЃУБРЕ МЕСТО СРЦЕ, КАЖА БУФОН ЗА СПОРНИОТ ПЕНАЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД

Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Кјелини, смета дека неговиот клуб не треба да биде изненаден од пеналот што беше досуден за Реал Мадрид во судиското п ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РОМА СЕ ИЗБАЊА ВО ФОНТАНА ПО ИЗНЕНАДУВАЧКАТА ЕЛИМИНАЦИЈА НА БАРСЕЛОНА

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РОМА СЕ ИЗБАЊА ВО ФОНТАНА ПО ИЗНЕНАДУВАЧКАТА ЕЛИМИНАЦИЈА НА БАРСЕЛОНА

„Не можевме да ја играме нашата игра“, упорно повторуваше тренерот Ернесто Валверде по една од најшокантните вечери во поновата историја на Лигата на ...
АЛБАНСКИ СКЕНДЕРБЕУ ЈА НАДМИНА ПРИЛЕПСКА ПОБЕДА СО СУСПЕНЗИЈАТА ОД ДЕСЕТ ГОДИНИ ПОРАДИ МЕСТЕЊЕ

АЛБАНСКИ СКЕНДЕРБЕУ ЈА НАДМИНА ПРИЛЕПСКА ПОБЕДА СО СУСПЕНЗИЈАТА ОД ДЕСЕТ ГОДИНИ ПОРАДИ МЕСТЕЊЕ

Еден од најдобрите албански клубови Скендербеу е исфрлен од европските фудбалски купови на десет години поради местење, што претставува најтешка казна ...
1 2 3 4 20 / 36 НАПИСИ