Таг: Љубиша Георгиевски

ГЕОРГИЕВСКИ СЕКОГАШ ВО ПОЛИТИКАТА ГИ СТАВАШЕ НА ПРВО МЕСТО ЧОВЕКОТ И НЕГОВИТЕ СЛОБОДИ, РЕЧЕ ЏАФЕРИ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ВО СОБРАНИЕТО

ГЕОРГИЕВСКИ СЕКОГАШ ВО ПОЛИТИКАТА ГИ СТАВАШЕ НА ПРВО МЕСТО ЧОВЕКОТ И НЕГОВИТЕ СЛОБОДИ, РЕЧЕ ЏАФЕРИ НА КОМЕМОРАЦИЈАТА ВО СОБРАНИЕТО

Во Собранието се одржа Комеморативна седница по повод смртта на Љубиша Георгиевски, поранешен претседател на Собранието. Претседателот на Собраниет ...
ПОЧИНА РЕЖИСЕРОТ И ПОЛИТИЧАР ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ

ПОЧИНА РЕЖИСЕРОТ И ПОЛИТИЧАР ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ

Љубиша Георгиевски, истакнатиот македонски театарски и филмски режисер, професор во пензија, поранешен дипломат и претседател на Собранието на Македон ...
ДРАМСКИОТ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ ОД 400 НА 300 ДЕНАРИ

ДРАМСКИОТ ТЕАТАР ВО СКОПЈЕ ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ НА БИЛЕТИТЕ ОД 400 НА 300 ДЕНАРИ

Драмскиот театар во Скопје ги намали цените на билетите за театарски претстави во новата театарска сезона, која официјално стартува на 15-ти овој месе ...
ГЕРИЛЦИТЕ ВО БИТОЛА УПАДНАА НА ПРОМОЦИЈА НА КНИГА НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ

ГЕРИЛЦИТЕ ВО БИТОЛА УПАДНАА НА ПРОМОЦИЈА НА КНИГА НА ЉУБИША ГЕОРГИЕВСКИ

„Оставка градоначалниче, предајте се!“, извикаа битолските герилци влегувајќи во салата во битолската бибиотека каде градоначалникот Владимир Талески ...
4 / 4 НАПИСИ