Таг: Љубомир Јовевски

1 2 10 / 11 НАПИСИ
НЕМА СУДЕЊА, ОБВИНИТЕЛИТЕ РАБОТАТ ОД ДОМА, ЧЕСНО Е ДА ПОКАЖЕМЕ СОЛИДАРНОСТ, ВЕЛИ ЈОВЕСКИ ЗА БУНТОТ ПРОТИВ СКРАТЕНИТЕ ПЛАТИ ВО ПРАВОСУДСТВОТО

НЕМА СУДЕЊА, ОБВИНИТЕЛИТЕ РАБОТАТ ОД ДОМА, ЧЕСНО Е ДА ПОКАЖЕМЕ СОЛИДАРНОСТ, ВЕЛИ ЈОВЕСКИ ЗА БУНТОТ ПРОТИВ СКРАТЕНИТЕ ПЛАТИ ВО ПРАВОСУДСТВОТО

По испратеното писмо од Здружението на судии до Владата, а неофицијално и од Здружението на јавни обвинители до истата адреса, со кои тие си ги бараат ...
ДО ПОСЛЕДЕН ЗДИВ

ДО ПОСЛЕДЕН ЗДИВ

1 Ова што сега ни се случува, сигурно ќе биде опеано во некое идно народно творештво. Ќе се пеат песни што го величаат отпорот на Македонецот да напра ...
ШАШАВ КАУЧ

ШАШАВ КАУЧ

1 Заев вика дека е логично тоа што специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од притвор во Шутка ги предала предметите од СЈО кај  јавниот обвините ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМА СОЗНАНИЈА ЗА ЗАКАНИТЕ ПО ЖИВОТ ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ШТО СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛАСКАРЦИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ИМА СОЗНАНИЈА ЗА ЗАКАНИТЕ ПО ЖИВОТ ЗА ВОЗАЧОТ НА АВТОБУСОТ ШТО СЕ ПРЕВРТЕ КАЈ ЛАСКАРЦИ

Јавниот обвинител Љубомир Јовевски рече дека во Основното јавно обвинителство постојат сознанија за заканите за живот и следење на возачот кој го возе ...
ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА АЛМИР ПОБАРАА ОД ЗАЕВ ДА ГИ СМЕНИ КОРУМПИРАНИТЕ СУДИИ И ОБВИНИТЕЛИ

ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА АЛМИР ПОБАРАА ОД ЗАЕВ ДА ГИ СМЕНИ КОРУМПИРАНИТЕ СУДИИ И ОБВИНИТЕЛИ

Неколку стотини граѓани протестираат пред Владата поради преквалификацијата на обвинението за прегазување на малиот Алмир од убиство со умисла во сооб ...
ЈАНЕВА, ЈОВЕСКИ И МЕМЕТИ МЕЃУ ЧЛЕНОВИТЕ НА СОВЕТОТ ЗА СУДСКИ РЕФОРМИ, ПРЕДВОДЕН ОД ЗАЕВ

ЈАНЕВА, ЈОВЕСКИ И МЕМЕТИ МЕЃУ ЧЛЕНОВИТЕ НА СОВЕТОТ ЗА СУДСКИ РЕФОРМИ, ПРЕДВОДЕН ОД ЗАЕВ

Специјалната обвинителка Катица Јанева, Јавниот обвинител Љубомир Јовески и Народниот правобранител Иџет Мемети ќе членуваат во Советот за следење на ...
ПАРТИИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА СЕ МЕШААТ ВО РАБОТАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО, АПЕЛИРА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕВСКИ

ПАРТИИТЕ ДА ПРЕСТАНАТ ДА СЕ МЕШААТ ВО РАБОТАТА НА ОБВИНИТЕЛСТВОТО, АПЕЛИРА ЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ЈОВЕВСКИ

Јавниот обвинител Љубомир Јовевски апелираше „до политичките партии да не вршат притисок и да не се мешаат во вршењето на јавно-обвинителската работа, ...
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ СЕ ПРАВДА ДЕКА КРИТИКИТЕ ЗА ИЗБОРОТ НА ОБВИНИТЕЛОТ ЈОВЕВСКИ СЕ НЕГОВ ЛИЧЕН СТАВ

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА СУДСКИОТ СОВЕТ КАРАЏОВСКИ СЕ ПРАВДА ДЕКА КРИТИКИТЕ ЗА ИЗБОРОТ НА ОБВИНИТЕЛОТ ЈОВЕВСКИ СЕ НЕГОВ ЛИЧЕН СТАВ

Претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски пред малку соопшти дека сите ставови што ги кажа на прес-конференцијата на 4.01.2018 година, а кои не ...
ЉУБОМИР ЈОВЕВСКИ ВО ТРЕТИОТ ОБИД ИЗБРАН ЗА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, ПОПЛАДНЕ НА СЕДНИЦА ПРЕДЛОЗИТЕ ЗА МИНИСТРИ

ЉУБОМИР ЈОВЕВСКИ ВО ТРЕТИОТ ОБИД ИЗБРАН ЗА ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ, ПОПЛАДНЕ НА СЕДНИЦА ПРЕДЛОЗИТЕ ЗА МИНИСТРИ

Собранието по третото гласање со 61 глас „за“ и еден воздржан го избра Љубомир Јовевски за нов Јавен обвинител. Претходно, Собранието двапати неусп ...
ПОРАДИ РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ, СОБРАНИЕТО ЌЕ ГЛАСА НОВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ДУРИ ПРЕД НОВА ГОДИНА

ПОРАДИ РАСПРАВА ЗА БУЏЕТОТ, СОБРАНИЕТО ЌЕ ГЛАСА НОВ ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ ДУРИ ПРЕД НОВА ГОДИНА

Пратениците на денешната расправа не стигнаа да гласаат за изборот на Љубомир Јовевски за нов обвинител. Собранието за избор на нов државен јавен о ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ