Таг: Луганск

1 2 3 20 / 27 НАПИСИ
ПО ПАДОТ НА СЕВЕРОДОЊЕЦК, РУСИЈА СЕ СВРТЕ КОН ЛИСИЧАНСК, КАДЕ ШТО ТЕРЕНОТ ИМ ДАВА ПРЕДНОСТ НА УКРАИНЦИТЕ

ПО ПАДОТ НА СЕВЕРОДОЊЕЦК, РУСИЈА СЕ СВРТЕ КОН ЛИСИЧАНСК, КАДЕ ШТО ТЕРЕНОТ ИМ ДАВА ПРЕДНОСТ НА УКРАИНЦИТЕ

Русија го сврте својот фокус кон Лисичанск, последното украинско упориште во регионот Луганск, откако викендов презеде целосна контрола врз соседниот ...
УКРАИНЦИТЕ НАЈАВУВААТ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД СЕВЕРОДОЊЕЦК, РУСИТЕ НАПРЕДУВААТ И КОН ЛИСИЧАНСК

УКРАИНЦИТЕ НАЈАВУВААТ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД СЕВЕРОДОЊЕЦК, РУСИТЕ НАПРЕДУВААТ И КОН ЛИСИЧАНСК

Украинските сили ќе мора да се повлечат од Северодоњецк, кој во најголем дел е под контрола на руската војска, изјави гувернерот на Луганск, Серхиј Га ...
РУСИТЕ ЦЕЛОСНО ГО ОТСЕКЛЕ СЕВЕРОДОЊЕЦК ОТКАКО ГО УНИШТИЛЕ И ТРЕТИОТ МОСТ КОН ГРАДОТ

РУСИТЕ ЦЕЛОСНО ГО ОТСЕКЛЕ СЕВЕРОДОЊЕЦК ОТКАКО ГО УНИШТИЛЕ И ТРЕТИОТ МОСТ КОН ГРАДОТ

Северодоњецк е целосно отсечен од остатокот на светот бидејќи се уништени сите три моста преку реката Сиверски Доњец, објави гувернерот на Луганск, Се ...
РУСИТЕ УНИШТИЛЕ ВТОР МОСТ МЕЃУ СЕВЕРОДОЊЕЦК И ЛИСИЧАНСК, СЛЕДНИТЕ ДВА ДЕНА СЕ РЕШАВАЧКИ, ВЕЛИ ГУВЕРНЕРОТ НА ЛУГАНСК

РУСИТЕ УНИШТИЛЕ ВТОР МОСТ МЕЃУ СЕВЕРОДОЊЕЦК И ЛИСИЧАНСК, СЛЕДНИТЕ ДВА ДЕНА СЕ РЕШАВАЧКИ, ВЕЛИ ГУВЕРНЕРОТ НА ЛУГАНСК

Руската војска уништила втор мост што ги поврзува Северодоњецк и Лисичанск и го бомбардира третиот, изјави гувернерот на Луганск, Серхиј Гајдај. „Ти ...
СУДБИНАТА НА ДОНБАС СЕ РЕШАВА ВО СЕВЕРОДОЊЕЦК, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

СУДБИНАТА НА ДОНБАС СЕ РЕШАВА ВО СЕВЕРОДОЊЕЦК, ВЕЛИ ЗЕЛЕНСКИ

Битката за Северодоњецк ќе ја реши судбината на Донбас, кажа украинскиот претседател Володимир Зеленски, додавајќи дека Русите брутално го уништуваат ...
СТУДЕНТ ОД КОНГО СЕ ПРИДРУЖИ НА МИЛИЦИЈАТА НА ЛУГАНСК, НЕГОВИТЕ ПРОРУСКИ СТАВОВИ СЕ РАШИРЕНИ ВО АФРИКА

СТУДЕНТ ОД КОНГО СЕ ПРИДРУЖИ НА МИЛИЦИЈАТА НА ЛУГАНСК, НЕГОВИТЕ ПРОРУСКИ СТАВОВИ СЕ РАШИРЕНИ ВО АФРИКА

Војувањето во редовите на проруските сепаратисти не било спомнато во брошурите на Универзитетот Луганск кога 27-годишниот Конгоанец Жан Клод Сангва се ...
ОСВОИВМЕ 97% ОД ЛУГАНСК, ВЕЛИ МОСКВА

ОСВОИВМЕ 97% ОД ЛУГАНСК, ВЕЛИ МОСКВА

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу изјави дека руските сили контролираат големи делови на источна Украина. „Руските сили целосно ги ослободиј ...
УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА ПОВТОРНО ЗАЗЕЛА ДЕЛ ОД СЕВЕРОДОНЕЦК И МОЖЕ ДА ГО ЗАДРЖИ 2 НЕДЕЛИ

УКРАИНА ВЕЛИ ДЕКА ПОВТОРНО ЗАЗЕЛА ДЕЛ ОД СЕВЕРОДОНЕЦК И МОЖЕ ДА ГО ЗАДРЖИ 2 НЕДЕЛИ

Украина соопшти дека повторно зазела дел од фабричкиот град Северодонецк, кој е во фокусот на руската офанзива за преземање на источниот регион Донбас ...
РУСИТЕ ТВРДАТ ДЕКА КОНТРОЛИРААТ ТРЕТИНА ОД СЕВЕРОДОЊЕЦК

РУСИТЕ ТВРДАТ ДЕКА КОНТРОЛИРААТ ТРЕТИНА ОД СЕВЕРОДОЊЕЦК

Руските трупи полека напредуваат кон центарот на Северодоњецк, клучниот град во источниот регион Луганск, изјави гувернерот Серхиј Гајдај, додавајќи д ...
РУСИТЕ ЛАНСИРАА МАСИВЕН НАПАД НА СЈЕВЕРОДОЊЕЦК СО ЦЕЛ ДА ЈА ПРЕЗЕМАТ КОНТРОЛАТА ВРЗ ЦЕЛИОТ ЛУГАНСК

РУСИТЕ ЛАНСИРАА МАСИВЕН НАПАД НА СЈЕВЕРОДОЊЕЦК СО ЦЕЛ ДА ЈА ПРЕЗЕМАТ КОНТРОЛАТА ВРЗ ЦЕЛИОТ ЛУГАНСК

Руските сили лансираа сеопшт напад со цел да ги окружат украинските трупи во два града разделени од река во источна Украина, што би можело да го даде ...
1 2 3 20 / 27 НАПИСИ