Таг: луксуз

ТИВОК ЛУКСУЗ ВО ПАРИЗ: „ШОПАР“ ОТВОРИ „АНТИХОТЕЛ“ ЗА УЛТРАБОГАТИ

ТИВОК ЛУКСУЗ ВО ПАРИЗ: „ШОПАР“ ОТВОРИ „АНТИХОТЕЛ“ ЗА УЛТРАБОГАТИ

Производителот на луксузен накит и часовници „Шопар“ тивко отвори „антихотел“ во срцето на Париз. Многу работи за првиот хотелски проект на брендот - ...
ЧАЈ И ЦВЕКЛО

ЧАЈ И ЦВЕКЛО

Ние здрави, тие изнакрадени. ...
НОВИ ПОВИСОКИ ЦЕНИ НА ПРЕХРАНБЕНИТЕ ПРОИЗВОДИ, ЕДНИ ДЕКА СЕ ЛУКСУЗ, А ДРУГИ ДЕКА НЕ СЕ ЗДРАВИ

НОВИ ПОВИСОКИ ЦЕНИ НА ПРЕХРАНБЕНИТЕ ПРОИЗВОДИ, ЕДНИ ДЕКА СЕ ЛУКСУЗ, А ДРУГИ ДЕКА НЕ СЕ ЗДРАВИ

Стотина прехранбени производи поскапеа откако Владата го зголеми ДДВ од 5 на 10 отсто. Од денеска на сила стапува Одлуката за определување на добрата ...
ТИВОК ЛУКСУЗ – СУПЕРБОГАТАШИТЕ НОСАТ АЛИШТА БЕЗ ЛОГО ОТИ ИМ СЕ МОЖЕ

ТИВОК ЛУКСУЗ – СУПЕРБОГАТАШИТЕ НОСАТ АЛИШТА БЕЗ ЛОГО ОТИ ИМ СЕ МОЖЕ

Тие се најголемите брендови, но без логоа, и тоа е целата поента. Наречете го скришно богатство, или тивок луксуз. За богаташите и оние кои се стремат ...
ПОРАНЕШНИ НАЦИСТИЧКИ ОБЈЕКТИ НИЗ ГЕРМАНИЈА СЕ ПРЕТВОРААТ ВО ЛУКСУЗНИ ИМОТИ

ПОРАНЕШНИ НАЦИСТИЧКИ ОБЈЕКТИ НИЗ ГЕРМАНИЈА СЕ ПРЕТВОРААТ ВО ЛУКСУЗНИ ИМОТИ

Таму каде што нацистичките воени офицери се собирале за време на Втората светска војна, високата класа на Хамбург сега може да купи луксузен стан во к ...
ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“  СО ЗАРАБОТКА ОД 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

ХОТЕЛОТ „РИЦ ПАРИЗ“ СО ЗАРАБОТКА ОД 7,3 МИЛИОНИ ЕВРА СРУШИ СВЕТСКИ РЕКОРД ОД ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИТЕ ПАРЧИЊА МЕБЕЛ

Луксузните парчиња мебел на аукцијата на легендарниот хотел „Риц Париз“ се продадоа за 7,3 милиони евра, што е светски рекорд во овој сектор, објави а ...
6 / 6 НАПИСИ