Таг: Љупчо Шврговски

ГИ ИЗБРИШАВ ОРИГИНАЛИТЕ ОТИ ВЕЌЕ БЕА ПРЕДАДЕНИ НА ВЕРУШЕВСКИ, МУ ОДГОВАРАШЕ СВЕДОКОТ ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ НА ОБВИНЕТИОТ САШО МИЈАЛКОВ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

ГИ ИЗБРИШАВ ОРИГИНАЛИТЕ ОТИ ВЕЌЕ БЕА ПРЕДАДЕНИ НА ВЕРУШЕВСКИ, МУ ОДГОВАРАШЕ СВЕДОКОТ ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ НА ОБВИНЕТИОТ САШО МИЈАЛКОВ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

Обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков во вкрстени прашања кон сведокот Ѓорѓи Лазаревски, кој со цел да пријави масовно прислушување на стотици г ...
ЈАС ПРВ ВЕ ВНЕСОВ ВО ПРОСТОРИЈАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ, СВЕДОКОТ ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ ГО ПОТСЕТИ ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК САШО МИЈАЛКОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

ЈАС ПРВ ВЕ ВНЕСОВ ВО ПРОСТОРИЈАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ, СВЕДОКОТ ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ ГО ПОТСЕТИ ЕКСДИРЕКТОРОТ НА УБК САШО МИЈАЛКОВ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“

Судскиот процес за масовното нелегално прислушување „Тврдина-Таргет“ продолжи денеска со сослушување на сведокот Ѓорѓи Лазаревски од страна на адвокат ...
ШВРГОВСКИ И БОШКОСКИ СЕ ИСПРАШУВАА ДАЛИ ЈА ПРОЧИТАЛЕ УРЕДБАТА ЗА АПСЕЊЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТОРТУРА“

ШВРГОВСКИ И БОШКОСКИ СЕ ИСПРАШУВАА ДАЛИ ЈА ПРОЧИТАЛЕ УРЕДБАТА ЗА АПСЕЊЕ НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТОРТУРА“

Адвокатот Љупчо Шврговски, кој беше државен Јавен обвинител кога во 2011 година се апсеше Љубе Бошкоски и кој потоа одлежа затворска казна, а сега го ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ ГО ИСКАРА ШВРГОВСКИ ДЕКА ДРЖИ ПРЕДАВАЊА ВО СУДНИЦА, АДВОКАТОТ ВАСИЛЕВ ВРАТИ:„ПА, ФАТИМЕ СКОКА“

ФАТИМЕ ФЕТАИ ГО ИСКАРА ШВРГОВСКИ ДЕКА ДРЖИ ПРЕДАВАЊА ВО СУДНИЦА, АДВОКАТОТ ВАСИЛЕВ ВРАТИ:„ПА, ФАТИМЕ СКОКА“

Откако дојде струја, попладнево продолжи судењето за случајот „Титаник 2“ за нерегуларности во Државната изборна комисија (ДИК) во 2013, но со кавги м ...
МЕ НЕРВИРААТ ПЕДЕРИ КАКО ШВРГОВСКИ, ВЕЛИ ВО БОМБИТЕ ПРОТОЃЕР ЗА ЕКСОБВИНИТЕЛОТ, СЕГА АДВОКАТ НА МИЈАЛКОВ

МЕ НЕРВИРААТ ПЕДЕРИ КАКО ШВРГОВСКИ, ВЕЛИ ВО БОМБИТЕ ПРОТОЃЕР ЗА ЕКСОБВИНИТЕЛОТ, СЕГА АДВОКАТ НА МИЈАЛКОВ

Во Основниот суд Скопје 1 денеска продолжи слушањето на бомбите како доказен материјал за предметот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“, во ...
ГРУЈЕВСКИ МОЖЕ ДА НЕ БИДЕ ЕКСТРАДИРАН И ДА БАРА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ ВО ГРЦИЈА, НАВЕСТИ АДВОКАТОТ ШВРГОВСКИ

ГРУЈЕВСКИ МОЖЕ ДА НЕ БИДЕ ЕКСТРАДИРАН И ДА БАРА ПОЛИТИЧКИ АЗИЛ ВО ГРЦИЈА, НАВЕСТИ АДВОКАТОТ ШВРГОВСКИ

Љупчо Шврговски, адвокатот на избеганиот ексначалник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски, побара на денешното судење за случајот на СЈО „Тврдина ...
СИТЕ ОБВИНЕТИ ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО ГИ ДАЛЕ ПАСОШИТЕ, ДЕНЕСКА ПОЧНАА И ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ВО СУДОТ

СИТЕ ОБВИНЕТИ ВО СЛУЧАИТЕ НА СЈО ГИ ДАЛЕ ПАСОШИТЕ, ДЕНЕСКА ПОЧНАА И ДА СЕ ПРИЈАВУВААТ ВО СУДОТ

Основниот суд Скопје 1 го демантира Љупчо Шврговски, адвокат на обвинетиот ексдиректор на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков дек ...
МИЈАЛКОВ УШТЕ НЕ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ОД СУДОТ ЗА ОДЗЕМЕН ПАСОШ И ЗАТОА НЕ ПОДНЕЛ ЖАЛБА

МИЈАЛКОВ УШТЕ НЕ ГО ДОБИЛ РЕШЕНИЕТО ОД СУДОТ ЗА ОДЗЕМЕН ПАСОШ И ЗАТОА НЕ ПОДНЕЛ ЖАЛБА

  Адвокатот Љупчо Шврговски, кој му е бранител на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, обвинет в ...
ЕКСЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ШВРГОВСКИ ЌЕ ГО БРАНИ ТРЕЗОРИСТОТ КОЈ УКРАДЕ 3 МИЛИОНИ ЕВРА ОД НЛБ

ЕКСЈАВНИОТ ОБВИНИТЕЛ ШВРГОВСКИ ЌЕ ГО БРАНИ ТРЕЗОРИСТОТ КОЈ УКРАДЕ 3 МИЛИОНИ ЕВРА ОД НЛБ

Поранешниот државен јавен обвинител Љупчо Шврговски му е адвокат на 40-годишниот Бобан С., осомничен за кражбата на 3 милиони евра од трезорот на НЛБ  ...
ПИНОЧЕ И ПИКОЛОМИНИ

ПИНОЧЕ И ПИКОЛОМИНИ

1 Не можам да ја сфатам оваа омраза на актуелната власт против сопственото сеќавање. Откако ги сменија единствените фасади што го преживеаја земјотрес ...
10 / 10 НАПИСИ