Таг: Љупчо Тодорвски-Упа

ПРВАТА И ПОСЛЕДНИТЕ ФИЛМСКИ УЛОГИ НА ЉУПЧО ТОДОРОВСКИ-УПА ДЕЛ ОД ОМАЖОТ В СРЕДА ВО КИНОТЕКАТА

ПРВАТА И ПОСЛЕДНИТЕ ФИЛМСКИ УЛОГИ НА ЉУПЧО ТОДОРОВСКИ-УПА ДЕЛ ОД ОМАЖОТ В СРЕДА ВО КИНОТЕКАТА

Омаж за актерот и продуцент Љупчо Тодоровски-Упа, кој на 65 години почина во јануари од ковид-19, ќе се одржи в среда во 19 часот во Кинотеката. Во ...
ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА АКТЕРОТ ЉУПЧО ТОДОРОВСКИ-УПА

ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА АКТЕРОТ ЉУПЧО ТОДОРОВСКИ-УПА

Актерот Љупчо Тодоровски-Упа почина денес на 65 години по компликации од ковид-19, потврдуваат негови колеги за САКАМДАКАЖАМ.МК. Тодоровски-Упа беш ...
2 / 2 НАПИСИ