Таг: Мајкрософт

РУСКИТЕ ХАКЕРИ НАПАДНАЛЕ 42 СОЈУЗНИЦИ НА УКРАИНА, ВЕЛИ „МАЈКРОСОФТ“, САМО ВО ЕСТОНИЈА НЕМАЛО НИЕДЕН САЈБЕРПРОБИВ

РУСКИТЕ ХАКЕРИ НАПАДНАЛЕ 42 СОЈУЗНИЦИ НА УКРАИНА, ВЕЛИ „МАЈКРОСОФТ“, САМО ВО ЕСТОНИЈА НЕМАЛО НИЕДЕН САЈБЕРПРОБИВ

Паралелно со сајбернападите на Украина, руските хакери спроведуваат стратешка шпионажа против владите, невладините организации и бизнисите во 42 држав ...
ПО 27 ГОДИНИ ЗГАСНА ИНТЕРНЕТ ЕКСПЛОРЕР

ПО 27 ГОДИНИ ЗГАСНА ИНТЕРНЕТ ЕКСПЛОРЕР

Легендарниот интернет пребарувач на „Мајкрософт“, Интернет експлорер, од денеска е дел од историјата. Компанијата кажа дека од 15 јуни веќе нема да го ...
БИЛ ГЕЈТС БИЛ ПРИНУДЕН ДА ГО НАПУШТИ „МАЈКРОСОФТ“ ПОРАДИ ИСТРАГА ЗА ЉУБОВНА АФЕРА СО КОЛЕШКА

БИЛ ГЕЈТС БИЛ ПРИНУДЕН ДА ГО НАПУШТИ „МАЈКРОСОФТ“ ПОРАДИ ИСТРАГА ЗА ЉУБОВНА АФЕРА СО КОЛЕШКА

Управниот одбор на „Мајкрософт“ истражувал две децении стара љубовна афера на Бил Гејтс пред тој да си замине од компанијата минатата година. Од „Мајк ...
ПОЧИНА ПОЛ АЛЕН, КООСНОВАЧОТ НА „МАЈКРОСОФТ“ КОЈ ДОНИРАЛ ДВЕ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ДОБРОТВОРНИ ЦЕЛИ

ПОЧИНА ПОЛ АЛЕН, КООСНОВАЧОТ НА „МАЈКРОСОФТ“ КОЈ ДОНИРАЛ ДВЕ МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО ДОБРОТВОРНИ ЦЕЛИ

Милијардерот Пол Ален, коосновачот на „Мајкрософт“, почина на 65-годишна возраст од компликациите од нехоџкинов лимфом. Тој пред две недели објави ...
„МАЈКРОСОФТ“ ТВРДИ ДЕКА СПРЕЧИЛ ОБИДИ ЗА РУСКО ХАКИРАЊЕ НА ПОЛИТИЧКИ ОРГАНИЗАЦИИ ВО САД

„МАЈКРОСОФТ“ ТВРДИ ДЕКА СПРЕЧИЛ ОБИДИ ЗА РУСКО ХАКИРАЊЕ НА ПОЛИТИЧКИ ОРГАНИЗАЦИИ ВО САД

„Мајкрософт“ објави дека спречил руски обиди за сајбернапади врз конзервативни групи во САД. Руските хакери притоа се обиделе да украдат податоци о ...
5 / 5 НАПИСИ