Таг: македонски државјани

МНР ИСПРАЌА ДИПЛОМАТИ ВО УКРАИНА ДА ГИ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

МНР ИСПРАЌА ДИПЛОМАТИ ВО УКРАИНА ДА ГИ ЕВАКУИРААТ МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Министерството за надворешни работи ќе испрати дипломатска екипа во Украина заради евакуација на македонските државјани кои сѐ уште се наоѓаат во земј ...
МНР ПОВТОРНО ГИ ПОВИКА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ НАЈСКОРО ДА СИ ЗАМИНАТ ОД УКРАИНА

МНР ПОВТОРНО ГИ ПОВИКА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ НАЈСКОРО ДА СИ ЗАМИНАТ ОД УКРАИНА

Македонското Министерство за надворешни работи денеска повторно ги повика сите македонски државјани кои во претстојниот период планирале посета на Укр ...
45 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, ОД КОИ 17 ДЕЦА, ЗАГИНАА ВО АВТОБУСКА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА, СПАСЕНИ САМО СЕДУМ ЛИЦА

45 МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ, ОД КОИ 17 ДЕЦА, ЗАГИНАА ВО АВТОБУСКА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА, СПАСЕНИ САМО СЕДУМ ЛИЦА

Најмалку 45 македонски државјани загинаа во автобуската несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. Според бугарското министерство за внатрешни работи, ...
НИТУ ЕДЕН МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ВО ЛИБАН НЕ ПОБАРАЛ ПОМОШ, МНР ОБЈАВИ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ ЗА КОНТАКТ

НИТУ ЕДЕН МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ВО ЛИБАН НЕ ПОБАРАЛ ПОМОШ, МНР ОБЈАВИ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ ЗА КОНТАКТ

Ниту еден македонски државјанин кој се наоѓа во Либан, до сега не побарал помош по вчерашната експлозија во главниот град Бејрут, соопштија од Министе ...
ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ЗАГИНАА ВО ВЕРИЖЕН СУДАР НА 34 ВОЗИЛА НА АВТОПАТОТ БЕЛГРАД-НИШ

ДВАЈЦА МАКЕДОНЦИ ЗАГИНАА ВО ВЕРИЖЕН СУДАР НА 34 ВОЗИЛА НА АВТОПАТОТ БЕЛГРАД-НИШ

Двајца македонски државјани загинаа во верижна сообраќајна несреќа која се случи утрово на автопатот Ниш-Белград, потврдија од Министерството за внатр ...
5 / 5 НАПИСИ