Таг: „Македонски железници“

1 2 10 / 20 НАПИСИ
СТАРТУВАШЕ НОВИОТ ВОЗЕН РЕД НА ЖЕЛЕЗНИЦИ, МАКЕДОНИЈА И НАТАМУ НЕ Е ПОВРЗАНА СО МЕЃУНАРОДНИ ПАТНИЧКИ ВОЗОВИ

СТАРТУВАШЕ НОВИОТ ВОЗЕН РЕД НА ЖЕЛЕЗНИЦИ, МАКЕДОНИЈА И НАТАМУ НЕ Е ПОВРЗАНА СО МЕЃУНАРОДНИ ПАТНИЧКИ ВОЗОВИ

Од денес стапи новиот возен ред на Македонски железници. И натаму Македонија е изолирана земја од соседите, нема меѓународни возови кон државите со ко ...
ВОЗОВИТЕ ДОЦНАТ СО ЧАСОВИ, ОД МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ ВЕЛАТ ПОРАДИ ТОПЛОТО ВРЕМЕ МОРА ДА ВОЗАТ ПОСПОРО

ВОЗОВИТЕ ДОЦНАТ СО ЧАСОВИ, ОД МАКЕДОНСКИ ЖЕЛЕЗНИЦИ ВЕЛАТ ПОРАДИ ТОПЛОТО ВРЕМЕ МОРА ДА ВОЗАТ ПОСПОРО

Поголемиот дел од патничките возови на Македонски железници последните десетина дена возат со големо задоцнување. Патниците реагираат дека доцнењето е ...
ПО ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА СЕ ВРАЌААТ БЕСПЛАТНИТЕ ПАТУВАЊА СО ВОЗ ЗА МЛАДИТЕ И ПЕНЗИОНЕРИТЕ

ПО ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА СЕ ВРАЌААТ БЕСПЛАТНИТЕ ПАТУВАЊА СО ВОЗ ЗА МЛАДИТЕ И ПЕНЗИОНЕРИТЕ

Владата ги врати бесплатни патувања со воз, за млади и највозрасна група граѓани, кои беа укинати во март 2020 година поради пандемијата на ковид-19. ...
НЕ РАБОТАТ КЛИМА УРЕДИТЕ ВО ЧЕКАЛНАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС, ПАТНИЦИТЕ ЧЕКААТ НАДВОР

НЕ РАБОТАТ КЛИМА УРЕДИТЕ ВО ЧЕКАЛНАТА НА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС, ПАТНИЦИТЕ ЧЕКААТ НАДВОР

Патниците на Железничка станица Велес реагираат што на овие високи температури мора да користат чекална каде не работи клима уредот. Ваквата состојба ...
ЛОКОМОТИВИ СЕ САМОЗАПАЛУВААТ, СЕ КРАДАТ ДЕЛОВИ И ПРАГОВИ, НЕМА ЛИНИЈА ЗА КОЧАНИ И КИЧЕВО ОТИ ВОЗОВИТЕ СТАРИ 45 ГОДИНИ СЕ РАСИПУВААТ СЕКОЈ ДЕН

ЛОКОМОТИВИ СЕ САМОЗАПАЛУВААТ, СЕ КРАДАТ ДЕЛОВИ И ПРАГОВИ, НЕМА ЛИНИЈА ЗА КОЧАНИ И КИЧЕВО ОТИ ВОЗОВИТЕ СТАРИ 45 ГОДИНИ СЕ РАСИПУВААТ СЕКОЈ ДЕН

Не сообраќаат патничките возови на релацијата Скопје-Кочани-Скопје и Скопје-Кичево-Скопје, првиот месец и повеќе, вториот три седмици. Во текот на мај ...
ПО 40 ДЕНА ПОПРАВКА НА ЛОКОМОТИВАТА, ТРГНА ВОЗОТ ЗА КОЧАНИ И ЗАДОЦНИ 40 МИНУТИ САМО ДО ВЕЛЕС

ПО 40 ДЕНА ПОПРАВКА НА ЛОКОМОТИВАТА, ТРГНА ВОЗОТ ЗА КОЧАНИ И ЗАДОЦНИ 40 МИНУТИ САМО ДО ВЕЛЕС

По повеќе од еден месец, продолжи да вози патничкиот воз од Скопје за Кочани и обратно. Возот е пуштен во сообраќај средата попладне, информираа од ЈП ...
ИЗЛЕТАЛ ПАТНИЧКИ ВОЗ КАЈ СТАНИЦАТА „ЈАНЕ САНДАНСКИ“, ПОВРЕДЕНИ НЕМА

ИЗЛЕТАЛ ПАТНИЧКИ ВОЗ КАЈ СТАНИЦАТА „ЈАНЕ САНДАНСКИ“, ПОВРЕДЕНИ НЕМА

Патнички воз на влезот во железничката станица Јане Сандански вчераутро излетал од шините, нема повредени и причинета е мала материјална штета. Во пат ...
ФИРМИТЕ ЈА ПОВЛЕКОА МЕХАНИЗАЦИЈАТА ЗА ИЗГРАДБА НА ПРУГАТА КУМАНОВО-БЕЉАКОВЦЕ, РАБОТНИЦИТЕ ДВА МЕСЕЦА БЕЗ ПЛАТА

ФИРМИТЕ ЈА ПОВЛЕКОА МЕХАНИЗАЦИЈАТА ЗА ИЗГРАДБА НА ПРУГАТА КУМАНОВО-БЕЉАКОВЦЕ, РАБОТНИЦИТЕ ДВА МЕСЕЦА БЕЗ ПЛАТА

Запрена е изградбата на железничката пругата Куманово - Бељаковце, дел од Коридорот 8 кон Бугарија, откако фирмите ја повлекле механизацијата и си го ...
ВИКЕНДОВ ЌЕ НЕМА ПАТНИЧКИ ВОЗОВИ ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

ВИКЕНДОВ ЌЕ НЕМА ПАТНИЧКИ ВОЗОВИ ПОРАДИ ПРОДОЛЖЕНИОТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Патничкиот железнички сообраќај во земјава, викендов нема да се одвива, освен утринските возови од Велес и Кичево кон Скопје и тоа во сабота. Ова го с ...
ВОЗ УДРИ ВО КАРПА НА ПРУГАТА ВЕЛЕС-СКОПЈЕ, ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО ПРЕКИН

ВОЗ УДРИ ВО КАРПА НА ПРУГАТА ВЕЛЕС-СКОПЈЕ, ЖЕЛЕЗНИЧКИОТ СООБРАЌАЈ ВО ПРЕКИН

Попладнево во 17.10 часот во близина на железничката станица Рајко Жинзифов на пругата Велес - Скопје товарен воз удрил во карпа која паднала на пруга ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ