Таг: Макпетрол

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
„МАКПЕТРОЛ“ ОТВОРИ НОВА БЕНЗИНСКА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС

„МАКПЕТРОЛ“ ОТВОРИ НОВА БЕНЗИНСКА СТАНИЦА ВО ВЕЛЕС

„Макпетрол“ отвори нова бензинска станица во Велес која се придружува на современата мрежа на бензински станици на компанијата низ државата, соопшти н ...
50 ГОДИНИ ОД ИЗГРАДБАТА НА АРХИТЕКТОНСКИ НАЈПРЕПОЗНАТЛИВАТА БЕНЗИНСКА ПУМПА НА МАКПЕТРОЛ КАЈ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ ВО ОХРИД

50 ГОДИНИ ОД ИЗГРАДБАТА НА АРХИТЕКТОНСКИ НАЈПРЕПОЗНАТЛИВАТА БЕНЗИНСКА ПУМПА НА МАКПЕТРОЛ КАЈ БИЛЈАНИНИ ИЗВОРИ ВО ОХРИД

Бензинската станица „Билјанини извори“, што е дел од мрежата на „Макпетрол“, денеска ја одбележува 50-годишнината од отворањето, соопшти компанијата. ...
НАМАЛУВАЊЕТО НА МАРЖАТА МОЖЕ ДА ПРИНУДИ ОДРЕДЕНИ ТРГОВЦИ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПРОДАВААТ ГОРИВА, ПРЕДУПРЕДУВА „МАКПЕТРОЛ“

НАМАЛУВАЊЕТО НА МАРЖАТА МОЖЕ ДА ПРИНУДИ ОДРЕДЕНИ ТРГОВЦИ ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПРОДАВААТ ГОРИВА, ПРЕДУПРЕДУВА „МАКПЕТРОЛ“

Намалување на маржите за трговија со горива од 4,5 на три денари, односно за 33 отсто, со одлука на Регулаторна комисија, претставува историски најнис ...
НЕДОСТИГОТ НА ДИЗЕЛ Е ПРИВРЕМЕН, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ГОРИВО ЌЕ ИМА НОРМАЛНО, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

НЕДОСТИГОТ НА ДИЗЕЛ Е ПРИВРЕМЕН, СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ ГОРИВО ЌЕ ИМА НОРМАЛНО, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

„Макпетрол“ соопшти дека денеска изутрина обезбеди сето расположливо гориво од „Окта“, кое во текот на денов и ноќва ќе биде испорачано на бензинските ...
НЕ ТОЧЕТЕ БЕНЗИН ВО БУРИЊА, ОПАСНО Е, ГОРИВА ИМА БЕЗ РЕСТРИКЦИИ, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

НЕ ТОЧЕТЕ БЕНЗИН ВО БУРИЊА, ОПАСНО Е, ГОРИВА ИМА БЕЗ РЕСТРИКЦИИ, ВЕЛАТ ОД „МАКПЕТРОЛ“

Гориво има, граѓаните да не полнат бензин во буриња и канистри, велат од компанијата „Макпетрол“ откако вчера на бензинските пумпи имаше колони возила ...
„МАКПЕТРОЛ“ ЈА НАМАЛИ ЦЕНАТА НА МЕТАНОТ ЗА 13 ОТСТО

„МАКПЕТРОЛ“ ЈА НАМАЛИ ЦЕНАТА НА МЕТАНОТ ЗА 13 ОТСТО

„Макпетрол“ во февруари ги намали цените на метанот и на природниот гас како резултат на одличниот договор што компанијата го постигна со „Гаспром“, с ...
БЕЗБЕДНОСНИОТ ПОЈАС ЈА НАМАЛУВА СМРТНОСТА ПРИ СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ И ДО 60%

БЕЗБЕДНОСНИОТ ПОЈАС ЈА НАМАЛУВА СМРТНОСТА ПРИ СООБРАЌАЈНИ НЕСРЕЌИ И ДО 60%

Безбедносниот појас во три точки на врзување што се користи во денешните автомобили е измислен во 1959 од шведскиот иноватор Нилс Болин за компанијата ...
ПОЧНА ШЕСТАТА НАГРАДНА ИГРА НА МАКПЕТРОЛ И ПРОГРАМАТА ЗА ЛОЈАЛНОСТ „ВЕРНА“

ПОЧНА ШЕСТАТА НАГРАДНА ИГРА НА МАКПЕТРОЛ И ПРОГРАМАТА ЗА ЛОЈАЛНОСТ „ВЕРНА“

Денеска започна шестата по ред наградна игра на Макпетрол и Верна програмата за лојалност, „Верна - една и единствена“, соопшти компанијата. Како и ...
НАМ НИКОЈ НИШТО НЕ НИ ПОДАРУВА, ДРЖАВАТА СИ КУПУВА ГАСОВОД ПО РЕАЛНА ЦЕНА, РЕАГИРААТ ОД МАКПЕТРОЛ НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

НАМ НИКОЈ НИШТО НЕ НИ ПОДАРУВА, ДРЖАВАТА СИ КУПУВА ГАСОВОД ПО РЕАЛНА ЦЕНА, РЕАГИРААТ ОД МАКПЕТРОЛ НА ОБВИНУВАЊАТА ОД ОПОЗИЦИЈАТА

На „Макпетрол“ никој ништо не му подарува, туку државата купува од „Макпетрол АД Скопје“ капитален објект по реална цена, кој единствено денес функцио ...
ПО ЦЕЛА НОЌ, СОБРАНИЕТО ЈА ПРЕКИНА РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ СО КОЈ НА „МАКПЕТРОЛ“ ДРЖАВАТА ЌЕ МУ ПРИЗНАЕ 50% СОПСТВЕНОСТ НА ГАСОВОДОТ И ЌЕ МУ ИСПЛАТИ 33 МИЛИОНИ ЕВРА

ПО ЦЕЛА НОЌ, СОБРАНИЕТО ЈА ПРЕКИНА РАСПРАВАТА ЗА ЗАКОНОТ СО КОЈ НА „МАКПЕТРОЛ“ ДРЖАВАТА ЌЕ МУ ПРИЗНАЕ 50% СОПСТВЕНОСТ НА ГАСОВОДОТ И ЌЕ МУ ИСПЛАТИ 33 МИЛИОНИ ЕВРА

Утрово, по повеќе од дваесет часа беше прекината собраниската расправата по Предлог-законот за решавање на спорот помеѓу Владата на Република Северна ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ