Таг: Максим Димитриевски

1 2 3 4 5 7 30 / 67 НАПИСИ
ЧИП КУМАНОВО

ЧИП КУМАНОВО

1 Во право биле тие што викаат дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски предвидел сѐ и бил визионер уште на почетокот на кризата со корона ...
РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ ПРВИОТ НЕГАТИВЕН И ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС НА ДИМИТРИЕВСКИ БИЛА 18 ДЕНА, ДОВОЛНО ДОЛГО ЗА ДА НЕ ЗНАЕ КОГА ТОЧНО СЕ ЗАРАЗИЛ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

РАЗЛИКАТА ПОМЕЃУ ПРВИОТ НЕГАТИВЕН И ПОЗИТИВНИОТ ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС НА ДИМИТРИЕВСКИ БИЛА 18 ДЕНА, ДОВОЛНО ДОЛГО ЗА ДА НЕ ЗНАЕ КОГА ТОЧНО СЕ ЗАРАЗИЛ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски до сега направил три теста за коронавирус. На првиот бил негативен. Но, разликата помеѓу двата први те ...
ПРОТОКОЛОТ Е ЈАСЕН, НА КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НЕ МОЖЕ ДА МУ СЕ УКИНЕ ИЗОЛАЦИЈАТА, РЕЧЕ ДИРЕКТОРКАТА СОТИРОВСКА-БУХОВА

ПРОТОКОЛОТ Е ЈАСЕН, НА КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НЕ МОЖЕ ДА МУ СЕ УКИНЕ ИЗОЛАЦИЈАТА, РЕЧЕ ДИРЕКТОРКАТА СОТИРОВСКА-БУХОВА

На градоначалникот Максим Димитриевски не може да му биде укината изолацијата додека не поминат 14 дена и не му биде направен втор тест, кажа денеска ...
КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ТВРДИ ДЕКА Е НЕГАТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, НАПРАВИЛ НОВИ ТЕСТОВИ ВО РЕЛЕВАНТНИ ЛАБОРАТОРИИ

КУМАНОВСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК МАКСИМ ДИМИТРИЕВСКИ ТВРДИ ДЕКА Е НЕГАТИВЕН НА КОРОНАВИРУС, НАПРАВИЛ НОВИ ТЕСТОВИ ВО РЕЛЕВАНТНИ ЛАБОРАТОРИИ

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски, тврди дека е негативен на коронавирус откако повторно се тестирал на негово барање. Тој вечерва на Фе ...
НОВИНАРИТЕ ВО КУМАНОВО БЕА ИЗЛОЖЕНИ НА ОПАСНОСТ ДА СЕ ЗАРАЗАТ ОД КОРОНАВИРУС НА ПРЕС-КОНФЕРЕЦИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ, РЕАГИРА ЗНМ

НОВИНАРИТЕ ВО КУМАНОВО БЕА ИЗЛОЖЕНИ НА ОПАСНОСТ ДА СЕ ЗАРАЗАТ ОД КОРОНАВИРУС НА ПРЕС-КОНФЕРЕЦИЈАТА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ, РЕАГИРА ЗНМ

Здружението на новинарите на Макеоднија (ЗНМ) упати критика до организаторите на последната прес- конференција во Куманово на 15 април, со која новина ...
ОТЕЦ ОЛИВЕР

ОТЕЦ ОЛИВЕР

1 Неугодно ми е кога го слушам министерот за здравство Венко Филипче како апелира до верниците да ги почитуваат мерките за забавување на заразата со К ...
10 ЧЛЕНОВИ НА КРИЗНИОТ ШТАБ И 20 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ СЕ МЕЃУ 43 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

10 ЧЛЕНОВИ НА КРИЗНИОТ ШТАБ И 20 ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ СЕ МЕЃУ 43 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО

Нови 43 заразени од коронавирус се регистрирани во изминатото деноноќие во Куманово, потврдуваат од Центарот за јавно здравје Куманово. Според директо ...
СПАСОВСКИ, ФИЛИПЧЕ И ОСМАНИ НЕ ДОЈДОА КАЈ ПЕНДАРОВСКИ ОТИ ВЧЕРА СЕ ВИДОА СО  ДИМИТРИЕВСКИ КОЈ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

СПАСОВСКИ, ФИЛИПЧЕ И ОСМАНИ НЕ ДОЈДОА КАЈ ПЕНДАРОВСКИ ОТИ ВЧЕРА СЕ ВИДОА СО ДИМИТРИЕВСКИ КОЈ Е ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за здравство Венко Филипче не дојдоа на седницата на Советот за безбеднос ...
ВОЈСКАТА ЌЕ ВОВЕДУВА РЕД ПРЕД БАНКИТЕ ВО КУМАНОВО

ВОЈСКАТА ЌЕ ВОВЕДУВА РЕД ПРЕД БАНКИТЕ ВО КУМАНОВО

Војска од утре ќе помага да се воспостави ред пред банките во Куманово, откако денеска владееше вистински хаос при исплатата на социјалната помош. Ред ...
СЕДУМ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО, КРИЗНИОТ ШТАБ ПОБАРА МАРКЕТИТЕ ДА ВРШАТ ОНЛАЈН ПРОДАЖБА И ПОВЕЌЕ ДЕЖУРНИ АПТЕКИ

СЕДУМ НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО КУМАНОВО, КРИЗНИОТ ШТАБ ПОБАРА МАРКЕТИТЕ ДА ВРШАТ ОНЛАЈН ПРОДАЖБА И ПОВЕЌЕ ДЕЖУРНИ АПТЕКИ

Седум новозаболени од коронавирус се регистиррани во Куманово. Од нив шест се од Куманово и еден од Липково, информираат од Центарот за јавно здравје ...
1 2 3 4 5 7 30 / 67 НАПИСИ