Таг: маларија

НЕ НИ ПОМИСЛУВАЈТЕ ДА ПИЕТЕ „СУМАМЕД“ КАКО ТЕРАПИЈА, А УШТЕ ПОМАЛКУ КАКО ПРЕВЕНЦИЈА ОД КОРОНАВИРУС, АПЕЛИРА ФИЛИПЧЕ

НЕ НИ ПОМИСЛУВАЈТЕ ДА ПИЕТЕ „СУМАМЕД“ КАКО ТЕРАПИЈА, А УШТЕ ПОМАЛКУ КАКО ПРЕВЕНЦИЈА ОД КОРОНАВИРУС, АПЕЛИРА ФИЛИПЧЕ

Министерот за здравство Венко Филипче апелира до граѓаните да не се лекуваат на своја рака со „сумамед“ и други лекарства, откако во јавноста излегоа ...
СО ИНТЕРВЕНТЕН УВОЗ ЌЕ СЕ КУПУВААТ ТАБЛЕТИ ПРОТИВ МАЛАРИЈА

СО ИНТЕРВЕНТЕН УВОЗ ЌЕ СЕ КУПУВААТ ТАБЛЕТИ ПРОТИВ МАЛАРИЈА

Здравствените власти бараат компанија од која со интервентен увоз ќе набават таблети против маларија, бидејќи на тендерот за набавка не се јавиле дово ...
2 / 2 НАПИСИ